Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як почати бізнес з Китаєм?

Редакція

21.03.2017 1356 0 0

Плануєте налагодити бізнес з Китаєм? Наші поради допоможуть зробити це більш системно.

Незважаючи на те, що українсько-китайські відносини переживали різні періоди у своїй історії, комерційні відносини між двома країнами завжди були на висоті. Китай дуже швидко зайняв позицію другого найбільшого торговельного партнера України, а обсяг товарообігу між двома країнами в першому півріччі 2016 року досяг 4,3 млрд доларів США.

Практично будь-які сфери українського бізнесу мають відносини з Китаєм. Співробітництво охоплює широкий діапазон: від торгівлі різноманітною електронікою, побутовими товарами, чаєм до закупівлі обладнання для заводів легкої і важкої промисловості та розробки спільних технологій. Китай проявляє величезний інтерес до технологічних ресурсів України, особливо в галузі авіації, охоче ділиться досвідом налагодження ліній виробництва в різних галузях промисловості. Китайці також активно цікавляться можливостями інвестування в Україну в абсолютно різних сферах. Україна в свою чергу займає стійку частку ринку експорту в Китай соняшникової олії, кукурудзи та інших зернових.

Суб'єкти малого підприємництва України в основному займаються реалізацією різних товарів, замовлених в Китаї (побутова електроніка, чай, одяг, аксесуари, комплектувальні, запчастини, інструменти і тд) оптом і в роздріб, через інтернет магазини і торгові точки.

Основні ризики цього рівня бізнесу — робота з Китаєм без контракту. У такому випадку підприємець може розраховувати лише на сумлінність китайського партнера. Крім цього також необхідно зазначити:

   відсутність правових рамок, юридичної відповідальності і реальних важелів впливу;

   брак досвіду і знання китайської мови і культури, а також моделей ведення бізнесу з китайцями;

   відсутність або брак фінансів на грамотний консалтинг по роботі з Китаєм.

Суб'єкти малого та середнього підприємництва, крім торгівлі китайськими товарами, тримають дрібні або середні заводи, пов'язані з сільським господарством, деревообробкою та іншими сферами промисловості. Ось основні ризики в роботі з Китаєм для них:

   не наводять довідки про свого потенційного або існуючого китайського партнера;

   не досконала юридична опрацювання контракту і всіх умов співпраці;

   брак знань про китайську культуру і китайську мову, труднощі з підтриманням комунікації в ході роботи;

   не моніторять тенденції розвитку китайського ринку, і, як наслідок, не можуть передбачати хід розвитку подій.

Великий бізнес працює з Китаєм у сфері оптових поставок сільськогосподарської продукції, інвестування у великі заводи, співпрацює у сфері технологій, спільних розробок і тд. Основні ризики для великого бізнесу:

   нестача або відсутність досвіду роботи з Китаєм;

   нестача або відсутність фахівців-китаєзнавців, труднощі комунікації;

   відсутність розуміння методики ведення великого бізнесу з Китаєм;

   недостатнє опрацювання самої бізнес-моделі;

   відсутність моніторингу китайських ринків;

   недостатня оцінка ризиків.

Незважаючи на всі перераховані вище ризики, співпраця з КНР як і раніше залишається дуже перспективним і вигідним напрямком діяльності.

Детальніше: http://hyser.com.ua/articles/vostok-d...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали