Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як меморандум з МВФ змінить життя українців

Редакція

05.04.2017 110 0 0

Рішення виділити Україні черговий кредитний транш у розмірі одного мільярда доларів ухвалила рада директорів Міжнародного Валютного Фонду (МВФ). За кілька тижнів до цього уряд підписав з Фондом оновлений текст меморандуму про співпрацю.

Єдиний соціальний внесок доведеться платити всім. Як розповіли в Пенсійному фонді, на даний момент чиновники розглядають можливість зобов'язати платити податок в ПФ всіх працюючих українців без винятків.

Деяким пенсіонерам заборонять працювати. За словами міністра соцполітики Андрія Реви, «багатим» пенсіонерам запропонують вибирати – або отримувати зарплату, або пенсію. Так, тисячі українців отримують пенсії більше 10 тисяч гривень, а окремі пенсіонери, наприклад, судді, отримують від держави десятки тисяч гривень.

Стаж можна буде купити

Згідно із законом, в 2021-му на пенсію зможуть претендувати українці із загальним стажем не менше 30 років, таких в країні лише 8%. Страховий стаж буде знижено до 15 років з першого січня 2018 року, анонсували в Мінсоцполітики. При цьому з'явиться можливість купити собі 15 років страхового стажу, за 704 гривні за кожен місяць. За 10 років доведеться заплатити 84 480 гривень, а за 15 років – 126 720 гривень.

Пенсії підвищать вже з першого жовтня. Частина пенсій розраховані з урахуванням застарілої середньої зарплати в 1917,91 гривні. Після передбаченого пенсійною реформою «осучаснення», цю ж пенсію перерахують з урахуванням середньої зарплати в розмірі 3764 гривень.

Субсидію будуть виплачувати грошима. Ще в минулому році Україна взяла на себе зобов'язання перед МВФ виплачувати пільги грошима. Монетизація повинна запрацювати вже на початку наступного року. За даними Держстату, у квітні середній розмір субсидії досяг 1521 гривні, а суми в платіжках – 1808 гривень. Тобто субсидианты платили за комуналку в середньому 287 гривень, решта компенсувала держава. Якщо після монетизації замість 1808 гривень витратити на комунальні послуги 1000 гривень (скоротити споживання електроенергії, встановити тепловий лічильник і т. д.), 521 гривню можна отримати на руки.

Ціна на газ буде змінюватися. Україна ще в 2016-му взяла на себе зобов'язання підтримувати тариф на газ на рівні не нижче «економічно обґрунтованого» (вартість імпортного газу плюс транспортування і податки). В діючому тарифі закладена вартість імпортного газу – 185 доларів за тисячу кубометрів, а в бюджеті на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів. Якщо тариф на вимогу МВФ переглянуть – вартість кубометра газу для українців зросте з 6,8 до 8,5-11 гривень за куб газу.

Ділянку землі можна буде продати. Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення до кінця 2017 року. Ще в минулому році керівник місії МВФ Рон ван Руден зазначив, що існуючий мораторій на продаж земель унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі в якості застави для отримання кредитів. «Тому для України важливо рухатися вперед з земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке дозволить продаж землі», – сказав представник МВФ. Про необхідності відкрити ринок землі йшлося і у вчорашній заяві МВФ. Якщо мораторій знімуть, українці зможуть продавати свою землю.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали