Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як краще запам’ятовувати потрібну інформацію?

08.08.2018 205 0 0

Напевно, кожен з нас бував в ситуації, коли потрібно запам’ятати великий обсяг інформації, але часу на вивчення не так багато, як хотілося б.

Добре висипайтеся. Перш за все, щоб мозок міг сприймати і запам’ятовувати необхідну інформацію, йому потрібно як слід відпочити. Повноцінний сон – найкращий помічник у цій справі. Ніколи не беріться запам’ятовувати і вивчати нову інформацію, коли ви відчуваєте втому. Таким зубрінням ви нічого не доб’єтеся, а тільки погіршите становище.

Також не можна всю ніч безперервно, наприклад, перед іспитом або важливою презентацією сидіти за підручниками або документами. Ваш мозок може зіграти з вами злий жарт – вся інформація може стертися з пам’яті і «спливе» тільки через кілька днів, коли в ній вже не буде ніякої потреби.

Промовляйте вголос. Психологи кажуть, що інформація, промовлена вголос, запам’ятається краще тієї, яка була прочитана «про себе». Вчені провели дослідження, запропонували одній групі студентів читати параграф підручника вголос, а іншим – «про себе». В результаті з’ясувалося, що студенти, які читали вголос, набагато краще запам’ятали прочитане.

Харчуйтеся правильно. Той, хто вважає, що повсякденний раціон ніяк не впливає на роботу мозку, – помиляється. Цей взаємозв’язок вже давно доведений. Саме тому студентам під час сесії радять ввести в свій раціон куряче м’ясо і яйця. На думку вчених, холін, який входить до складу цих продуктів, сприяє поліпшенню роботи кори головного мозку. Також на поліпшення пам’яті і уваги добре впливають волоські горіхи, риба жирних сортів і шоколад.

Навчіться розслаблятися. Психологи радять не повторювати матеріали в день іспиту або виступу. Вся інформація тільки змішається в голові безладно. У такій ситуації краще не навантажувати мозок додатковою інформацією, а навпаки, розслабитися.

https://etcetera.media

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали