Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як купити цінні папери в Україні. Інструкція для новачків

10.09.2018 7339 0 1

Збільшувати свій капітал можна не тільки через депозити та інвестиції в нерухомість, а й за допомогою цінних паперів. Як купити їх в Україні?

Велика частина українців вважає за краще тримати кошти у твердій валюті в скляній банці під ліжком, а також на банківських депозитах або в нерухомості.

Однак є ще одне місце, де тямущий українець може спробувати примножити свій капітал - це ринок цінних паперів.

Український фондовий ринок представлений у вигляді регулятора - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) та учасників ринку:

  • торговці цінними паперами (ТЦП), які їх купують і продають;
  • фондові біржі, де торгують цінними паперами (ЦБ);
  • депозитарії, де зберігають цінні папери і ведуть облік їх власників;
  • емітенти, хто випускає ЦБ;
  • інвестори або трейдери, які вкладають свої гроші в ЦБ для отримання прибутку.

Найбільш популярними цінними паперами в Україні серед місцевих і іноземних інвесторів є акції публічних акціонерних товариств та облігації державної внутрішньої позики. Фактично будь-які цінні папери можна купити на фондовій біржі, скориставшись послугами торговця цінними паперами.

Крок 1. Знайти брокера з державною ліцензією на торгівлю цінними паперами

Фізособа в Україні може купити ЦБ тільки через торговців, яких ще називають інвестиційними компаніями або брокерами.

У такій компанії повинна бути відповідна ліцензія НКЦПФР на торгівлю цінними паперами і надання брокерських послуг.

Крім того, у торговця може бути ліцензія на зберігання ЦБ, так як вам потрібно буде десь їх тримати після придбання.

Зверніть увагу, що у торговця в обов'язковому порядку повинен бути сформований грошовий статутний фонд в розмірі 1 млн грн, повинен бути веб-сайт, де він зобов'язаний регулярно викладати звітність про свою діяльність.

Також рекомендуємо перевіряти інформацію про торговця на сайті НКЦПФР, щоб переконатися, що ліцензія ще діє і за ним не числяться будь-які махінації на ринку.

1 из 1

Крок 2. Відкриття рахунку в ЦП

Вибравши собі надійного брокера, вам потрібно підготувати документи, щоб відкрити так званий торговий рахунок для покупки цінних паперів.

Зокрема, вже в офісі у брокера потрібно написати і підписати заяву на брокерське обслуговування; підготувати додаток до договору на брокерське обслуговування - технічний протокол; подати заяву на відкриття рахунку в ЦП; підписати договір на відкриття рахунку в ЦБ.

В цілому цього достатньо для того, щоб купити конкретні цінні папери на одній з фондових бірж. Але якщо ви хочете скористатися послугою інтернет-трейдинг, то у брокера, якщо він надає такий вид послуги, потрібно ще отримати логін і пароль для входу в торговельну систему.

Також для цього вам потрібно оформити електронний цифровий підпис, встановити торговий термінал на свій комп'ютер і завести гроші на власний рахунок для початку торгівлі.

1 из 1

Крок 3. Купівля цінних паперів

Оформивши у брокера всі необхідні документи, ви можете приступити до покупки цікавлять вас цінних паперів. Тут все залежить від цілей, які ви перед собою ставите.

Якщо ви хочете щодня відслідковувати динаміку курсу ЦБ і отримувати прибуток на короткочасних спекуляціях на ринку, то для вас підійде послуга інтернет-трейдингу.

Якщо ж ви вирішили купити ЦБ на середньо-або довгостроковий період, то для цього достатньо буде, щоб ваш брокер купив найбільш ліквідні ЦП (акції, корпоративні або державні облігації).

Пам'ятайте, що при формуванні портфеля цінних паперів важливо дотримуватися принципу диверсифікації, розклавши кошти в різні ЦБ. Наприклад, 50% акції і 50% облігації.

У разі знецінення одного з активів, дохід за іншими ЦБ компенсує ваші втрати.

1 из 1

https://www.epravda.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали