Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як будинок зробити теплішим за 100 тисяч, якщо це коштує мільйон

Редакція

13.02.2017 157 0 0

Різке подорожчання опалення змусило українців замислитися, скільки вони споживають енергії, і як можна зекономити. Величезні суми у квитанціях стали найкращою агітацією за енергоефективність для мешканців багатоповерхівок.

Разом з тим постала проблема, де брати гроші на ці роботи. Більшість українців є співвласниками так званого радянського житлового фонду, а ці будинки зводилися для експлуатації в умовах існування дешевих енергетичних ресурсів.

Як показує практика, комплексне утеплення таких багатоповерхівок може коштувати не один мільйон гривень. Здебільшого такі проекти без зовнішнього спільного фінансування — нездійсненні для мешканців багатоквартирних будинків.

На допомогу жителям країни прийшла держава. Вона запровадила програму компенсації вартості кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).

У межах програми через державні фінансові установи — Ощадбанк та Укргазбанк — можна отримати від 40% до 70% державної компенсації вартості матеріалів та обладнання, що будуть придбані за кредитні кошти.

Такі програми існують не тільки на рівні держави, а й на місцевому рівні. Наприклад, у Києві для ОСББ та ЖБК діє програма "70/30", яка фінансує до 70% витрат на енергоефективні заходи в багатоповерхівках.

Йдеться про роботи, пов'язані з енергоефективністю будинкового обладнання, загальних приміщень та фасадів. Поєднання можливостей загальнодержавної і місцевої програм надає відчутні фінансові інструменти співвласникам будинків.

"70/30" у Києві: як це працює

Щоб спростити надання допомоги, місто вирішило напряму брати участь у реалізації проектів з термічної модернізації. Для цього ОСББ і ЖБК подають у КМДА проекти комплексних заходів, які повинні складатися з двох видів робіт.

1. Роботи, які коштують 30% від вартості проекту, співвласники будинку оплачують за власний кошт.

2. Роботи, на які припадає решта 70% грошей, оплачує місто.

Підрядником в останньому випадку є комунальне підприємство "Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях Києва" — КП "ГВП".

Підрядників для робіт за кошт співвласників ЖБК чи ОСББ вибирають самі. Кожен будинок може брати участь у конкурсі кілька разів.

У межах проекту можна профінансувати цілу низку заходів, що дозволяють зробити споживання енергії ефективнішим та економнішим.

1. Встановити будинкові лічильники тепла.

2. Реконструювати теплові пункти або встановити індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням — ІТП.

3. Утеплити будинок та зробити капітальний ремонт даху.

4. Поставити або замінити енергозберігальні вікна, двері, освітлення та датчики руху в місцях загального користування.

5. Полагодити або замінити будинкові мережі, електричне обладнання.

6. Реконструювати систему теплопостачання та гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії.

Проекти, які буде фінансувати міський бюджет, відбираються на конкурсі. У 2017 році їх можна подати у департамент житлово-комунальної інфраструктури до 28 лютого. Сам конкурс повинен пройти навесні.

Вкладені кошти мусять повертатися у вигляді економії тепла та електроенергії. Що більша економія, то більший бал проект отримує на конкурсі. Що швидше окупляться ваші витрати, тим більший шанс пройти конкурс.

Другий параметр оцінки — обсяг спільного фінансування. Якщо в конкурсі проект набирає недостатньо балів, щоб отримати 70% фінансування від міста, то ОСББ чи ЖБК можуть збільшити частку власних грошей в проекті. Наприклад, самотужки профінансувати 40%, а від КМДА отримати фінансування на 60%.

Докладніше дивись за посиланням: http://texty.org.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали