Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як аккаунт на Facebook може нашкодити кар'єрі? Правила інтернет-гігієни

Редакція

13.02.2018 413 0 0

Все, що потрапляє в соціальні мережі, залишається там назавжди. Іноді чек з магазину може стати доказом у суді, а фотографії з відпустки - приводом для звільнення. Нерідко роботодавці перевіряють акаунти кандидатів і співробітників в соціальних мережах. Побачене може кардинально змінити ставлення до працівника. Яку інформацію про себе не варто розміщувати в соціальних мережах і як не дозволити свому обліковому запису зруйнувати кар'єру.

Якщо роботодавець хоче отримати додаткову інформацію про кандидата на роботу або співробітника компанії, то він напевно ознайомиться зі змістом профілю в соціальній мережі. На Заході більшість представників компаній постійно моніторять профілі кандидатів і діючих співробітників в соціальних мережах. Негативно на кар'єрі можуть відбитися: поява постів з інформацією про наркотики та алкоголь, розміщення скарг на адресу нинішнього і колишнього роботодавців, інформація про недостатню професійну кваліфікацію, а також надання завідомо неправдивих відомостей. В Україні інтерес роботодавців до профілів співробітників в соціальних мережах також зростає.

Сподіваючись, що начальство не загляне в профіль, користувачі найчастіше розміщують в соцмережах такі чотири види «небажаного контенту»:

ФОТОГРАФІЇ. Перше, на що зверне увагу роботодавець в вашому профілі - це фотографії. Розміщуючи знімок, обов'язково подумайте, як до нього поставляться керівництво або ваші колеги. Всього одне неоднозначне фото з вечірки або корпоративу може похитнути довіру до вас. Навіть якщо ви не викладаєте в мережу компрометуючі вас фотографії, то ваші друзі можуть зробити це замість вас. Тому - стежте, на яких фотографіях вас відзначають.

- Я НЕНАВИЖУ СВОГО БОСА.

- Аналогічно.

- Ви ж розумієте, що ми друзі на фейсбуці?

ВИСЛОВЛЮВАННЯ. Стежити за своєю мовою у віртуальному житті так само необхідно, як і в реальному. Якщо на роботі ви ввічливі і привітні, а в мережі не втрачаєте можливість висловитися «образно», роботодавець може подумати, що ви лукавите, приховуючи свою справжню сутність. Крім того, не виставляйте на загальний огляд різкі висловлювання щодо своєї компанії або своїх колег. Також не варто лаяти конкурентів, щоб догодити начальству. Можливо, коли-небудь вам доведеться відправити і їм своє резюме.

ІНТЕРЕСИ. У вашому профілі завжди відображаються групи, на які ви підписані. Якщо це співтовариства по вашій професійній тематиці - це виглядає представницький. Але якщо серед ваших захоплень є ті, до яких не можна поставитися однозначно (таксидермія, порно, історії маніяків), то краще такі групи приховати або додати їх в закладки браузера.

ІГРИ. Якщо ви - любитель онлайн-ігор і любите відпочивати саме таким чином, то краще робити це не в соціальних мережах. Довгий список встановлених в профілі додатків не співслужить вам добру службу. Навіть якщо ви граєте раз на місяць, може скластися враження, що ви робите це щодня. А побачивши у вас на стіні інформацію, що в одному з таких додатків ви вже досягли 575-го рівня, керівництво вирішить, що ви витрачаєте на це майже весь робочий час.

Джерело: https://etcetera.media/kak-akkaunt-na...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали