Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни у СЕАРП з 1 липня для підприємств, які використовують пальне

30.05.2019 454 0 1


29.05.19 р. відбулося слухання в Комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики під головуванням Н. П. Южаніної, за участі н. д. Т. Острікової, представників Мінфіну, ДФС, Нафтогазової асоціації України (НГАУ), Української асоціації скрапленого газу, представників громадських організацій та підприємств. Ці слухання були присвячені змінам у СЕАРП із 1 липня і пов'язаним із цим проблемам, які виникли у підприємств, що використовують пальне. Багато запитань обговорювалось, і багато з них знайшли відповіді:

  • склади доведеться реєструвати та ліцензії отримувати і тим, хто використовує пальне для власних потреб;
  • ДФС готова до нововведень (авжеж, інакше і не могло бути);
  • КВЕД «Зберігання пального» відкривати не буде потрібно (поки що така заспокійлива позиція);
  • ліцензії видаватимуться на кожний акцизний склад, граничний обсяг споживання рахуватиметься по одному суб'єкту в цілому;
  • до 2022 року для отримання ліцензії – лише 3 документи, серед яких акт про право на власність, дозвіл на експлуатацію особливо небезпечного обладнання (ст. 8 Закону від 23.11.18 р. № 2628-VIII, далі – Закон № 2628);
  • повністю відмовлятись від змін до СЕАРП ніхто не буде;
  • пересувні склади не ліцензуватимуться.

Кожний із присутніх мав змогу висловити свої зауваження та пропозиції.

Представник Всеукраїнської громадської організації «Баланс-Клуб» висловив отримане від передплатників видання та наших друзів застереження про те, що СЕАРП працюватиме 24/7/365, але ж робочий час бухгалтера взагалі не збігається з таким графіком. На заперечення членів секретаріату Комітету, НГАУ щодо того, що «накладні бухгалтер може відправити віддалено, підписавши ЦП у будь-який час» або «так реєстрацію може провести і будь-хто» була моя відповідь, яка зводилась до одного: робота у СЕАРП – це посадовий обов'язок бухгалтера, і якщо сьогодня це можна буде передоручити трактористу, то завтра роботу на тракторі зможуть передоручити бухгалтерові. Южаніна Н. П. узяла до уваги таке зауваження до режиму роботи СЕАРП та пообіцяла докласти зусиль, аби він був максимально зручним для її учасників. Розуміння знайшло і те, що багато суб'єктів господарювання не має навіть і того скороченого переліку документів для отримання ліцензії, а також те, що обладнання акцизних складів для зберігання пального вимагає фінансових витрат, які мали б бути заплановані завчасно, ще до початку поточного року.

Результатом слухання стало рішення про внесення на засідання ВРУ 30 травня пропозицій «із голосу» щодо відтермінування введення змін до початку наступного року. За словами Н. П. Южаніної, завтра – єдиний день, коли депутати будуть разом і можливе прийняття змін до Закону № 2628.

Тож сподіваємось, що в нинішнього складу Верховної Ради вистачить волі та рішучості виправити ті недоліки, які були виявлені при імплементації раніше прийнятого ними Закону № 2628.

Всеукраїнський бухгалтерський клуб «Баланс»

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали