Інвестування у новобудову: ризикована гра на щастя
04.07.2016 166 0 0
Як відомо, вкладання коштів у нерухомість завжди вважалось справою вигідною і перспективною, навіть попри тотальну кризу чи економічні негаразди. Проте загальновідомим є і той факт, що будь-яке інвестування завжди пов‘язане з ризиком. В Україні кількість бажаючих придбати власну домівку чи розширити свої можливості на ринку нерухомості (особливо – у столиці) є досить великою, відтак будівельний бізнес не лише не боїться ніяких криз, а й щоразу знаходить нові можливості як сильніше затягнути зашморг на шиї інвестора. Не дарма кажуть: де великі гроші – там великі можливості їх втратити. В результаті багатий стає ще багатшим, а інвестор залишається без житла… Виникає природне питання: як простій людині, яка прагне придбати омріяні квадратні метри і готова віддати за них свої кревні, захистити право на власну квартиру?
За оцінками аналітиків, ринок нерухомості свого дна досяг ще в середині 2015 року. Однак поступово, крок за кроком ціни стабілізувались, і кількість продажів почала, хоч і повільно, але зростати. Початок нинішнього року продемонстрував суттєве підвищення активності покупців. Чи зберігається дана тенденція і сьогодні?
Так. Сучасний первинний ринок нерухомості, попри існуючу економічну ситуацію в нашій державі, як не дивно, характеризується значним притоком інвестицій у новобудови. І причини цьому очевидні – 63 банки збанкрутували. Люди, яким через Фонд гарантованого повернення вкладів повернули кошти, і які не відчувають довіри до банківського сектору, не хочуть зберігати капітал у вітчизняній валюті через значні коливання курсу, несуть кошти забудовнику, бо інвестування в житло хоч і ризиковане, проте вигідне. Забудовники в цій ситуації швидко зорієнтувались і почали піднімати вартість, навіть базову (стартову).
Чи спроможні забудовники забезпечити зростаючі потреби інвесторів?
Певний дефіцит житла все ж існує, оскільки 2016 рік практично “випав” із загального графіка введення житла в експлуатацію, бо з початком Євромайдану й наступних подій люди не ризикували вкладати кошти, а забудовники не розпочинали нове будівництво. Термін введення в експлуатацію переважної більшості об’єктів нерухомості – середина 2017, 2018, 2019 роки. Це – досить тривалий період, відтак більшість інвесторів, побоюючись невизначеності, не ризикують вкладати кошти у майбутнє житло, а воліють придбати вже готове, щойно зведене. При цьому вторинний ринок нерухомості для них є менш цікавим навіть попри мінімальні ризики та постійне зниження вартості.
Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/analytics/10319
Коментарі до матеріалу