Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Інвестиційний клімат в Україні – 2016

Редакція

26.09.2016 2137 0 0

Міжнародний фонд Блейзера (The Bleyzer Foundation) у своїх періодичних дослідженнях відслідковує стан інвестиційного клімату в Україні

Як відомо, Україна є привабливою країною для іноземних інвесторів. Окрім того, надходження прямих іноземних інвестицій може дати хороший імпульс для пожвавлення її економіки. За оцінками аналітиків Міжнародного фонду Блейзера, зростання економіки України в такому випадку можна очікувати на рівні 7–10%.

У цьому дослідженні висвітлено та проаналізовано основні ризики, які передбачають американські інвестори, оцінюючи інвестиційні можливості країни.

На запропонованих нижче схемі й таблиці показано, що у багатьох компаній, які ведуть свою діяльність в Україні, основні занепокоєння щодо інвестиційного та ділового клімату в країні викликають прогалини в судово-правовій сфері, корупція, а також неконкурентна організація фінансового сектору. Від 93% до 96% опитаних компаній визначили ці три «стимулюючі інвестиції фактори» як проблеми істотного/серйозного/середнього характеру.

Судово-правове середовище України

Головною перешкодою у веденні бізнесу підприємці називали судово-правове середовище в Україні.

На наведеній вище схемі показано, що двома найбільш проблемними аспектами стали (І) неефективне виконання судових рішень, а також (ІІ) їх несправедливість, упередженість і вибірковість. До інших істотних перешкод віднесли низький рівень захисту прав інтелектуальної та фізичної власності, непередбачуваність і часом неадекватність законодавства в сфері бізнесу, а також тривалість і дорожнеча врегулювання суперечок за контрактами.

82% опитаних осіб вважають неспроможність судово-правової сфери істотною і навіть серйозною перешкодою для роботи бізнесу в Україні. Так само, 14% респондентів вказали на наявність середнього рівня перешкод. Таким чином, в цілому, 96% опитаних американських компаній вказали на найбільшу проблематичність судово-правової сфери в Україні, яка в свою чергу створює значні перепони у веденні бізнесу в країні. У той же час, 4% респондентів відповіли, що це несуттєва перешкода в зв'язку з відсутністю особистого досвіду, або сфера їх діяльності ще не була пов'язана з рішенням судово-правових ситуацій в Україні.

Основними проблемами в судово-правовій сфері є неефективне виконання судових рішень, а також несправедливість і упередженість судів. В цілому, 93% опитаних осіб класифікували обидві проблеми як істотні і навіть серйозні перешкоди для роботи підприємства в Україні.

Крім того, 71% і 87% респондентів вказали на неспроможність законодавства в сфері бізнесу, а також на тривалість і дорожнечу врегулювання суперечок за контрактами, які в результаті виявилися істотним чинником серйозних перешкод для роботи їх підприємств в Україні.

Низький рівень захисту прав інтелектуальної та фізичної власності населення, 80% і 67% опитаних осіб назвали істотним чинником серйозних перешкод для роботи компаній.

Корупція

Під час дослідження, 79% опитаних компаній вважають корупцію наступним найбільш істотним фактором серйозних перешкод для ведення бізнесу в Україні.

У розділі «Корупція», 98% респондентів вказали на корупцію в судовій системі України, що схвалює упереджені судові рішення, а це в свою чергу є істотним чинником серйозних проблем для роботи підприємства в цілому.

Більш того, 98% опитаних осіб вказали на проблему неспроможності протидії корупції. Наступним пунктом, що викликає величезне занепокоєння у 90% респондентів, стала адміністративна корупція на рівні державних чиновників, які вимагають додаткових плат і хабарів.

Крім того, 68% опитаних компаній сказали, що корупція в приватному бізнесі з рейдерськими атаками на підприємства є істотним чинником серйозних проблем у веденні бізнесу в Україні. До того ж, такі питання як вандалізм, злочинність і безпеку громадян та бізнесу, викликають значне занепокоєння практично у половини респондентів (42%), які кваліфікують це, як суттєву або серйозну проблему в Україні.

Фінансовий сектор в Україні

Третім найбільш істотним фактором серйозних перешкод для бізнесу в Україні стала, на думку 79% опитаних осіб, нездатність фінансового сектора забезпечити раціональне внутрішнє фінансування оборотного капіталу, торгівлі і довгострокового інвестування.

Так само, 89% і 82% опитаних осіб вказали, що на внутрішньому ринку фінансового сектора України, найбільш істотний фактор серйозних перешкод був пов'язаний з надмірно високими процентними ставками і  труднощами в отриманні довгострокових кредитів в Україні. При цьому, 72% респондентів вважають, що  істотним чинником серйозних обмежень є отримання фінансування оборотного капіталу, а також недостатність ринку капіталу для випуску цінних паперів в Україні.

Більш того, 58% респондентів назвали істотними фактором серйозних перешкод, що пов’язано із суперечливою роллю і функціями уряду, а  вторгнення держпідприємств на фінансові ринки в результаті створили проблеми для більш ніж половини опитаних інвесторів.

Докладніше дивись за посиланням: http://glavcom.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали