Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ініціативи щодо врегулювання внутрішньої торгівлі та стандартизації обговорили у CIPE

Редакція

19.04.2016 161 0 0

Пропозиції законодавчих ініціатив щодо гармонізації законодавства у сфері стандартизації та регулювання деяких аспектів внутрішньої торгівлі стали темою експертного обговорення, що відбулося в офісі CIPE 15 квітня.

 «Завдяки рішенню CIPE продовжити ініціативу, яка була започаткована в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» (імплементувався CIPE протягом 2015 року), ми маємо можливість продовжити реалізацію попередніх напрацювань та запропонувати незалежну експертизу законопроектів, які в тій чи іншій мірі стосуються інтересів МСБ. Метою проекту є надання підтримки Міністерству економічного розвитку і торгівлі та профільним Комітетам Верховної Ради України щодо формування та просування законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку та розвиток МСБ, а також залучення до цього процесу обговорень представників бізнес середовища через веб-Платформу МСБ.

 «Малий бізнес, особливо виробничого спрямування, потребує захисту своїх прав та інтересів перед великими рітейлорами і мережами на законодавчому рівні. Тому ми пропонуємо встановити обмеження щодо відстрочення платежів за продукцію малих виробників, а також обмежити поширення практики “маркетингових послуг” у разі входження нового постачальника у “точки” певної торговельної мережі», – акцентував експерт.

Так, як зазначено у довідці, у законопроекті проглядається низка недоліків, пов’язаних з недосконалістю понятійно-термінологічного апарату та деяких інших положень цього закону.

Серед зауважень:

- нечітке визначення термінів “стандартизація”, “національний стандарт” та відсутність визначення терміну “галузевий стандарт”;

- недостатньо збалансований функціонально-правовий статус національного органу стандартизації, який утворюється на базі прибуткового підприємства з повноваженнями центрального органу виконавчої влади та ще й з монопольними функціями єдиного надавача послуг у сфері стандартизації за рахунок бюджетних коштів;

- не зрозумілий підхід щодо масового скасування як стандартів певних процесів і дій, так і стандартів якості певних суспільних благ (продуктів, послуг, засобів) тощо.

Але експерти зазначили, що вцілому запропоновані зміни є позитивними і спрямовані на спрощення умов діяльності, що потребує обов’язкової стандартизації, для значного кола суб’єктів господарювання. Тому виклали в аналітичній довідці рекомендації щодо виключення із законопроекту окремих положень, які є недостатньо обґрунтованими і не пов’язаними з предметом його регулювання.

Запрошуємо долучатися до обговорення документів online через веб-сайт Національної платформи МСБ та надсилати додаткові пропозиції керівнику проектів і програм CIPE Наталії Жугай на адресу: Nzhuhay@cipe.org до 29 квітня 2016 року.

Джерело: http://platforma-msb.org/

Evaluation_standardization_1 (1).docx

Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали