Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Імміграція в США: з чого почати, і як облаштуватися

Редакція

18.05.2017 653 0 0

Сьогодні ми хочемо поділиться з вами інформацією про те, що потрібно зробити, щоб жити в Америці: як зібрати всі необхідні документи і як облаштуватися після переїзду.
Як відкрити візу?
Іммігрувати в США можна по туристичній візі, щоб для початку все гарненько розглянути. А раптом вам не сподобається ?! Якщо все ок, є можливість паралельно почати оформляти візу O1 - вона дається «видатним фахівцям» в своїх областях.
Щоб отримати візу O1, потрібно запрошення від вашого роботодавця. Але якщо у вас такого немає, не варто опускати руки. Є можливість вирішити ситуацію по-іншому: можна зареєструвати в США компанію, яка і запросить на роботу талановитого фахівця, тобто вас. Бажано, щоб ваша частка в цій фірмі не перевищувала 50%, щоб ви не мали повного контролю над компанією і вас теоретично могли звільнити. Можливий також варіант, коли компанією управляє рада директорів.
Схема не проста, тому потрібно все детально вивчити, щоб не було ніяких помилок, а також знайти хороших юристів (можливо, у вас вже є такі на прикметі).
Можна також зв'язатися з фахівцями Eisenberg Law Firm, які допомагають в переїзді стартаперам і готують петицію на візу. А, наприклад, юристи з нью-йоркської компанії Thompson Bukher можуть допомогти зареєструвати корпорацію і підготувати всі необхідні для цього документи.
Щоб отримати візу, фахівця в галузі маркетингу знадобиться надати такі документи (це базовий набір, але будьте готові, що у вас можуть запросити щось ще):
   Рекомендаційні листи від професіоналів в області маркетингу
До цього етапу потрібно підійти серйозно: знайти відповідних людей, а потім узгодити з ними текст листа (в цьому вам допоможуть адвокати).
   Публікації в ЗМІ
Якщо у вас вже є власні публікації, то вам буде нескладно виконати цей пункт. Але складність полягає ось у чому: всі документи українською та російською мовою потрібно переводити, тобто доведеться затратити час і гроші.
   Членство в професійних асоціаціях
Якийсь нюанс в тому, що спільнота має бути створено досить давно і мати гарну репутацію, і щоб в нього брали не просто за певну плату, а за рекомендацією членів.
   Публічний виступ
Якщо з цим виникли проблеми, то займіться організацією семінарів, на яких зможете виступити по своїй темі.
   Нагороди
І це не означає, що ви повинні бути лауреатом Нобелівської премії, цілком підійде, якщо ваші статті потрапляли в добірку кращих на якомусь сайті.
   Членство в журі професійних конкурсів
Тут дійсно потрібно бути експертом, щоб вас запросили оцінювати роботи інших (або мати хороших знайомих, які просунуть вашу кандидатуру).
І коли всі документи надані, залишається тільки чекати результату. Найчастіше підготовка всього кейса займає два-три місяці, а потім йде розгляд в міграційній службі. Прискорити розгляд петиції можна за додаткову плату. Якщо все пройшло успішно, то візу ви отримуєте на два роки, а не на три, які вказані в approval notice від міграційної служби.
В інтернеті пишуть, що віза O1 дозволяє змінювати роботу, але для цього потрібен запит нового роботодавця - і її знову розглядатиме міграційна служба.
Загальні витрати на оформлення візи, оплату прискореного розгляду і відкриття компанії в США в середньому складають близько $ 10 000.
Скільки коштує утримувати бізнес в США?
Щоб ваша компанія могла працювати в США, а також для отримання візи, потрібно зняти офіс. Можна обійтися і звичайним коворкінгом. Базовий тариф WeWork разом з послугою обробки пошти обійдеться $ 270 в місяць.
Але не варто забувати, що вам ще доведеться платити податки і, можливо, найняти кількох працівників, наприклад, бухгалтера.
Перші кроки після переїзду: відкриття рахунку в банку і покупка машини
Коли ви переїжджаєте в США, то перше, що варто зайнятися - це відкриття рахунку в місцевому банку. Але тут є ще одна важлива деталь - подбайте про власний автомобіль (його можна орендувати, або купити з пробігом). Адже не варто сподіватися на громадський транспорт - з цим в США не все в порядку. Орендувати авто - не дуже вигідно, тому все купують. Краще не залишати ніяких передоплат за вподобану машину, адже якщо ви передумаєте її купувати, повернути назад гроші буде дуже складно.
Також подбайте про отримання водійських прав. Вони потрібно не стільки для того, щоб пред'явити поліції в разі порушень, а в більшій мірі як ID. Будьте готові до того, що в Штатах запитують документи з будь-якого приводу - при спробі проїхати на територію, що охороняється, при купівлі алкоголю в магазині і інших ситуаціях. В цьому випадку ви завжди зможете показати права.
Також ознайомтеся з правилами дорожнього руху, вони відрізняються від наших. Якщо ви з усім розібралися, то здати тест буде зовсім не складно.
Тест на водіння в США зовсім вже здивує українського водія зі стажем - немає ніяких заїздів на гірку і парковки заднім ходом, потрібно проїхати пару кіл по парковці, зупиняючись на стоп-лініях, і не забувати про поворотники.
Все ж в страховку краще буде вписати свої старі права - так вона обійдеться дешевше. Зі своїми правами можна їздити півроку, але багато хто їздить роками (а хтось і взагалі без прав).
А тепер про банківський рахунок - без нього в США у вас не буде доступу до багатьох послуг, наприклад, готівкові не приймають деякі прикмети. У Bank of America ви зможете відкрити особистий і корпоративний рахунок всього за півгодини тільки з підтвердженням адреси в США. Якщо підтримувати на карті певний залишок, то обслуговування буде безкоштовним, в іншому випадку доведеться заплатити близько $ 20.
Як знайти житло?
Вартість житла залежить від району, враховується розташування і проживає в цій місцевості контингент. Зняти квартиру в «поганому» районі далеко від океану можна буде менше ніж за $ 1000.
За хорошу квартиру з однією спальнею і вітальнею в житловому комплексі з басейном і тренажерним залом на березі океану доведеться віддати як мінімум $ 2000..
Знайти хорошу квартиру не так вже й просто: тут багато старих будинків, жити в яких не дуже комфортно. Також тут своєрідний підхід до дизайну інтер'єрів, наприклад, в більшості квартир у всіх кімнатах підлога виконана з плитки. Якщо ви хочете апартаменти з ламінатом, то доведеться гарненько пошукати. При оренді часто запитують депозит.
Кожен район тут - це окреме місто зі своєю поліцією, мером, іншими службами і поштовими кодами. Тим, хто хоче жити в звичному середовищі і погано володіє англійською мовою, краще селитися в Халландейле, Холлівуд і Санні-Айлз - там дуже багато російськомовних жителів.
Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали