Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Гривні на депозиті або долари на ринках Заходу

Редакція

13.07.2017 110 0 0

Куди краще інвестувати.

Кінець кварталу - саме час обговорити проміжні результати, продемонстровані нашим інвестиційним портфелем.

Цього разу в нових умовах: інвестиційної свободи, рівності і братерства з розвиненими фінансовими ринками. Як мандрівний українець, перетинаючи кордон в іноземній аеропорту, гордовито поглядає на пасажирів Аерофлоту, що пред'являють візи, так тепер і «індивідуальний український інвестор» може на законних підставах, з розумним виглядом і високо піднятою головою міркувати про злети й падіння міжнародних ринків капіталу.

Словосполучення «український інвестор» навмисно взяв в лапки: поки це поняття, скоріше, теоретичне, але дуже сподіваюся, що ситуація зміниться, і такі слова, як акції, облігації та інвестиційні фонди, а також міркування про їхнє майбутнє стануть звичними для багатьох співвітчизників.

Незважаючи на атмосферу фінансової свободи, підбиваючи підсумки кварталу, ми як і раніше не скидаємо з рахунків українські фінансові інструменти. Наївно вважати, що все співвітчизники з надлишками грошей ось так відразу відмовляться від депозитів або розпродадуть свої чудові капіталовкладення в царських, княжих, англійських і французьких кварталах заради дозволених НБУ інвестицій за кордон.

Отже, результати другого кварталу.

Депозити живі. Ощадбанк мужньо відбив напад Petya A, вистояв і працює в звичайному режимі, що дозволило нам заробити за квартал ще 3.67%, за ставкою 15.5% річних. З початку року умовний дохід склав 7.47%. Умовний, бо депозит річний і чекати потрібно ще шість місяців до його матеріалізації. Основні ризики в найближчі шість місяців: розвиток ситуації з Приватбанком і девальвація гривні. Що буде з найбільшим банком країни, по-моєму, толком ніхто не знає. Щось буде точно, але ось, що саме - загадка, вирішувати яку наша влада буде, швидше за все, звичними закулісними методами. Відкрито вдаватися до рішучих кроків і брати на себе відповідальність в явно програшній ситуації, швидше за все, не захоче ніхто.

Матрацний долар девальвував з 27 до 26 гривень, або на 3.7%. Про причини вже сто разів писано, повторюватися не хочеться. Всі вони короткострокові, деякі фактори, взагалі, одноразові. Говорити про довгострокову стабільність гривні в країні з практично не зростаючою економікою, що зашкалює корупцією і стійким небажанням «еліт» щось кардинально міняти, неможливо. Так що, на мій погляд, падіння відносні гривні - це відмінна можливість для покупки долара. Хоча б для того, щоб інвестувати в міжнародні ринки капіталу.

Середня ціна на нерухомість, за даними агентства Благовіст, в Києві знизилася, з 42.12 тис. До 40.82 тис. Гривень за 1 кв.м, або на 3.1%. Пузир здувається, але поки ще цілий, з огляду на обмежений набір альтернативних інструментів для інвестицій. Ні для кого не секрет, що значна частина попиту на квартири була і є з боку інвесторів, а не потенційних мешканців. Правда, яка з 3-го липня можливість виводити гроші за кордон, та хоча б і купуючи там квартири, не кажучи про інші інвестиційні варіантах, повинні в довгостроковій перспективі нанести ринку житлової нерухомості відчутних втрат.

Фондовий ринок, який виріс в першому кварталі на рекордні 29.3%, підріс ще на 1.7%, у другому. Що це означає?! Ніхто не знає, та й знати, по-моєму, вже не хоче, з огляду на «значимість» українського фондового ринку для економіки, в цілому, і індивідуальних інвесторів, зокрема.

Міжнародний інвестиційний портфель ETFов, віртуально складений на початку року, тепер, в умовах валютної лібералізації, придбав абсолютно легальні матеріальні обриси. Нагадаємо, що в нього увійшли наступні папери: індексні фонди, що відображають S & P500 (30%), S & P MidCap 400 (15%), S & P SmallCap 600 (10%), FTSE Developed All Cap ex US Index (15%), FTSE Emerging Markets All Cap China A Inclusion Index (10%) і Bloomberg Barclays US Long Government / Credit Float Adjusted Index (20%), фонд американських довгострокових рейтингових облігацій, куплений для балансування ризику. За перші три місяці доларова прибутковість міжнародного портфеля склала 4.6%, в доларах. У другому кварталі трохи менше - 2.6%. Але, в цілому, з початку року результат цілком задовільний - 7.4%. Майже, як у Ощадбанку, але в доларах. При цьому конвертувати наш портфель в гроші можна в будь-який момент, без будь-яких проблем, за поточною ринковою ціною. А це, як вам підтвердить будь-який вкладник українського банку, далеко не остання справа.

Істоніков: http://hronika.info/mnenia/243139-gri...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали