Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держаудитслужба змінює акценти у своїй роботі

31.07.2017

Державна аудиторська служба України змінює акценти у своїй діяльності з огляду на реорганізацію цього органу.

У результаті реорганізації Держфінінспекції у Держаудитслужбу все більшої ваги у державному фінансовому контролі посідає такий контрольний захід, як державний фінансовий аудит.

При цьому Держаудитслужба й далі проводить інспектування (шляхом ревізій), у результаті чого протягом шести місяців 2017 року Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 481 млн грн.

Зокрема, завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, а також до бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 121 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму майже 360 млн грн.

Протягом звітного періоду державні аудитори також провели 121 аудит (7 аудитів виконання бюджетних програм, 10 – виконання місцевих бюджетів, 104 – діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки). Загальна сума коштів, охоплена аудитами, становила понад 18,2 млрд грн.

За результатами проведених аудитів об’єктам контролю надано 1311 пропозицій для удосконалення їхньої діяльності. З них враховано 770 (майже 2/3). Завдяки цьому отримано економічний ефект (досягнуто додаткової вартості) на загальну суму 102,5 млн грн.

Також Держаудитслужба проводить об’ємну превентивну роботу для недопущення фінансових порушень. У цьому контексті протягом січня – червня 2017 року під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки аудитори попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму 1,7 млрд грн. Окрім того, вони виявили випадки раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму 138,7 млн грн.

Серед встановлених порушень поширеними є прийняття неефективних управлінських рішень, що спричинили недоотримання суб’єктами господарювання державного сектору економіки фінансових ресурсів та зайве їх витрачання (несвоєчасне проведення претензійно-позовної роботи, оплата витрат за відсутності їх документального підтвердження тощо).

За рекомендаціями та застереженнями державних аудиторів об’єкти контролю не допустили незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів на загальну суму майже 892 млн грн. Також за результатами розгляду рекомендацій державних аудиторів відмінено конкурсні торги на суму понад 60 млн грн.

Ще одним напрямом діяльності Держаудитслужби щодо попередження фінансових порушень є аналіз стану закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів).

Протягом звітного періоду аудитори попередили порушень у цій сфері на суму майже 6,6 млрд грн. Зокрема, відмінено 474 тендери очікуваною вартістю близько 6 млрд грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму понад 570 млн грн за результатами 108 проведених торгів.

 

Найкращі результати із попередження порушень під час закупівель мають Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області (799 млн грн, або 12 % від суми попереджених порушень по Україні), Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області (736 млн грн, або 11 %), Південний офіс Держаудитслужби (Одеська область) (688 млн грн, або 10,5 %), Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (673 млн грн, або 10 %) та Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (607 млн грн, або 9 %).

Загалом у І півріччі 2017 року Держаудитслужба провела контрольні заходи на 1066 підприємствах, установах та організаціях, на 87 % з яких виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.

Джерело:http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250168970&cat_id=244277212

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
21.07.2025
Припинення членства в громадському об’єднанні зі статусом юрособи: як повідомити держреєстратора
В умовах зростання активності громадянського суспільства в Україні дедалі більше людей долучаються до громадських об’єднань. При цьому важливо знати свої права та можливості щодо того, як не лише як вступити до об’єднання, а й як вийти з його складу за власним бажанням. Більше за темою: ...
21.07.2025
Зовнішня торгівля України за січень – травень 2025 року
За січень – травень 2025 року експорт товарів становив 16 946,8 млн дол. США, або 94,6 % порівняно із січнем – травнем 2024 року, імпорт – 31 540,3 млн дол. США, або 113,9 %. Більше за темою: Посередницькі послуги у сфері ЗЕД Лист-обґрунтування до ЗЕД-контракту для...
21.07.2025
Створення в Україні Виплатної агенції: що це дасть агровиробникам
Виплатна агенція стане ключовим інструментом євроінтеграції українського агросектору: вона відкриє прямий доступ до фінансової допомоги ЄС та сприятиме прозорому управлінню коштами і розвитку фермерства за європейськими стандартами. Більше за темою: Як кошти державної підтримки впливають на частку ...
Кращі матеріали