Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держаудитслужба змінює акценти у своїй роботі

31.07.2017

Державна аудиторська служба України змінює акценти у своїй діяльності з огляду на реорганізацію цього органу.

У результаті реорганізації Держфінінспекції у Держаудитслужбу все більшої ваги у державному фінансовому контролі посідає такий контрольний захід, як державний фінансовий аудит.

При цьому Держаудитслужба й далі проводить інспектування (шляхом ревізій), у результаті чого протягом шести місяців 2017 року Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 481 млн грн.

Зокрема, завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, а також до бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 121 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму майже 360 млн грн.

Протягом звітного періоду державні аудитори також провели 121 аудит (7 аудитів виконання бюджетних програм, 10 – виконання місцевих бюджетів, 104 – діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки). Загальна сума коштів, охоплена аудитами, становила понад 18,2 млрд грн.

За результатами проведених аудитів об’єктам контролю надано 1311 пропозицій для удосконалення їхньої діяльності. З них враховано 770 (майже 2/3). Завдяки цьому отримано економічний ефект (досягнуто додаткової вартості) на загальну суму 102,5 млн грн.

Також Держаудитслужба проводить об’ємну превентивну роботу для недопущення фінансових порушень. У цьому контексті протягом січня – червня 2017 року під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки аудитори попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму 1,7 млрд грн. Окрім того, вони виявили випадки раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму 138,7 млн грн.

Серед встановлених порушень поширеними є прийняття неефективних управлінських рішень, що спричинили недоотримання суб’єктами господарювання державного сектору економіки фінансових ресурсів та зайве їх витрачання (несвоєчасне проведення претензійно-позовної роботи, оплата витрат за відсутності їх документального підтвердження тощо).

За рекомендаціями та застереженнями державних аудиторів об’єкти контролю не допустили незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів на загальну суму майже 892 млн грн. Також за результатами розгляду рекомендацій державних аудиторів відмінено конкурсні торги на суму понад 60 млн грн.

Ще одним напрямом діяльності Держаудитслужби щодо попередження фінансових порушень є аналіз стану закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів).

Протягом звітного періоду аудитори попередили порушень у цій сфері на суму майже 6,6 млрд грн. Зокрема, відмінено 474 тендери очікуваною вартістю близько 6 млрд грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму понад 570 млн грн за результатами 108 проведених торгів.

 

Найкращі результати із попередження порушень під час закупівель мають Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області (799 млн грн, або 12 % від суми попереджених порушень по Україні), Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області (736 млн грн, або 11 %), Південний офіс Держаудитслужби (Одеська область) (688 млн грн, або 10,5 %), Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (673 млн грн, або 10 %) та Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (607 млн грн, або 9 %).

Загалом у І півріччі 2017 року Держаудитслужба провела контрольні заходи на 1066 підприємствах, установах та організаціях, на 87 % з яких виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.

Джерело:http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250168970&cat_id=244277212

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали