Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДФС: 10% податку на прибуток залишать в регіонах

Державна фіскальна служба України разом з Казначейством вирішили питання, що хвилювало представників місцевого самоврядування. Мова йде про механізм сплати частини податку на прибуток при перереєстрації в Центральний офіс з обслуговування великих платників.

Насиров нагадав, що коли регіональні компанії, що відносяться до великих платників податків, відповідно до закону перевели з обліку в регіональних податкових органах в центральний офіс великих платників (ОКП), почалася занепокоєння місцевої влади.

"З одного боку, перереєстрація платників з регіональних податкових в ОКП, яка відбулася у відповідності з нормою закону, надала бізнесу багато переваг. З іншого, залишився недолік з надходженнями до місцевих бюджетів", - пояснив він.

Тепер, за словами Насирова, вихід з негативною для місцевих бюджетів ситуації знайдено. Для вирішення питання щодо зарахування до обласних бюджетів 10% податку на прибуток, сплаченого великими платниками, у яких фактичне місцезнаходження і місце податкового обліку не збігаються, вирішено відповідно до вимог п. 64.7 ст. 64 Податкового кодексу України вдатися до таких заходів:

Казначейство:

- завершує тестування щодо відкриття бюджетних рахунків для зарахування та розподілу податку на прибуток за місцем знаходження великого платника із застосуванням ознаки "99" (ознака великого платника податків, який надає Казначейство).

- відкриває зазначені рахунки.

ГФС України:

- повідомляє реквізити відкритих рахунків великим платникам, у яких фактичне місцезнаходження і місце обліку не збігаються;

- організовує роботу територіальних органів в частині роз'яснення особливостей відображення головними управліннями ГФС, ОКП та СДПІ у інформаційній системі сум податку на прибуток, сплаченого великими платниками за попереднім місцем обліку.

Крім того, Насиров повідомив, що вирішено питання повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток з урахуванням положень чинних нормативно-правових актів.

За його словами, таке повернення буде здійснюватися Казначейством за місцем зарахування коштів в бюджети на підставі висновку, сформованого органом ГФС за місцем податкового обліку великого платника (ОКП та СДПІ) та погодженого з департаментом фінансів відповідної обласної адміністрації.

"Таким чином, всі питання, які виникали у представників органів місцевого самоврядування в регіонах, повинні бути вирішені на їх користь", - підкреслив глава ГФС.

Як повідомляв "Оглядач", раніше Роман Насиров заявив, що першочерговим завданням Державної фіскальної служби на 2016 рік є продовження роботи над податковою реформою, яка повинна бути завершена до 1 червня.

Джерело: http://finance.obozrevatel.com/busine...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали