Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Де і як студентам заробити влітку

19.06.2017

Експерти відзначають, що в останні роки студенти не дуже охоче погоджуються працювати на полях, збираючи урожай ягід і фруктів. Замість цього вони намагаються знайти роботу в сфері розваг.

Примітно, що величезним попитом користується робота за кордоном, так як зарплату там виплачують в доларах. Наприклад, на початку літа іноземні компанії набирають аніматорів на турецькі і єгипетські курорти. Там студенти можуть заробити в середньому 15 тис. гривень на місяць. Але, безумовно, всіх підряд туди не беруть - необхідний досвід роботи та знання англійської мови.

Яку роботу можна знайти в Україні

Найпростіший спосіб річного заробітку для студентів у великих містах - влаштуватися кур'єром, промоутером, роздавальником листівок або розклеювачем оголошень. Тут платять в середньому 25 грн на годину, тобто за 8-годинний робочий день можна заробити 200 грн. У менших містах на цій справі можна заробити 100-150 грн в день.

Більш прибутковою є робота так званої «ростовой лялькою». Тут людині потрібно надіти поролоновий костюм якогось відомого персонажа і розважати натовп. Зарплати в цій сфері приблизно на 30% вище, ніж у тих же промоутерів.

Також влітку багато студентів йдуть працювати офіціантами. Тут зарплати коливаються в широкому діапазоні - від 5 тис. до 15 тис. грн. Все залежить від статусу закладу: офіціант в престижному ресторані заробляє більше, ніж працівник фаст-фуду.

Для тих, хто не боїться фізичної праці, відкриті вакансії вантажників, різноробочих і двірників. Вантажник, наприклад, може заробити 200-300 грн в день.

Цікавий варіант - найнятися гідом в туристичний центр. Але тут від кандидатів вимагається не тільки вміння красиво говорити, але і знання історії міста. Зарплата становить від 100 грн за екскурсію.

На українських курортах зараз потрібні продавці. У цій сфері студенти можуть розраховувати на зарплату від 3 тис. грн на місяць плюс відсоток від продажів. За словами експертів, на піку курортного сезону ця робота може приносити до 10 тис. грн на місяць.

Студенти, які вміють грати на музичних інструментах, також мають хорошу можливість заробити влітку. Професіонали, як правило, їдуть в цей час грати на курортах, тому в міських закладах можуть проявити себе молоді музиканти. В середньому за вечір живої музики молодий колектив заробляє близько 700 грн, але такса змінюється в залежності від міста та рівня закладу.

Можна також пошукати віддалену роботу - наприклад, складача тексту. Правда, платять тут мало - в середньому 4-5 грн за 1000 знаків.

Отримують шанс на заробіток і студенти-журналісти. Їх старші колеги з сайтів, телеканалів і друкованих видань масово йдуть у відпустку, тому редакції набирають стажистів з зарплатою 3,5-4 тис. грн.

Також в Києві можна підробити актором масовки або глядачем на телевізійному шоу. Але це випадкова робота, та й платять тут небагато - 50-100 грн за годину.

Детальніше: http://hyser.com.ua/community/gde-i-k...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали