Фонд держмайна опублікував перший список сумнівних оцінювачів
17.03.2017 487 0 0
Як відомо, вимога щодо визначення оціночної вартості нерухомого та рухомого майна міститься у ряді статей Податкового кодексу України та інших актах законодавства. Саме з величини оціночної вартості здійснюються платежі у формі податку з доходів фізичних осіб, державного мита, інших обов'язкових зборів і платежів при здійсненні угод купівлі-продажу, міни та в інших випадках, установлених законодавством, які відбуваються за участю громадян.
У Постанові Кабінету Міністрів України від 22.08.2014 № 358 «Деякі питання реалізації положень Податкового кодексу України щодо оцінки майна» чітко зазначено, що основою для визначення оціночної вартості є ринкова вартість майна. На її виконання Фондом здійснені заходи щодо повної демонополізації ринку таких оціночних послуг: зараз проводити оцінку для цілей оподаткування виявили бажання і безперешкодно отримали таке право майже 2,9 тисяч суб'єктів оціночної діяльності. З часу набрання чинності зазначеною Постановою Уряду в Єдиній базі даних звітів про оцінку майна для цілей оподаткування, яку веде Фонд з кінця 2013 року вже налічується майже 1,6 млн оцінок, при тому тільки за 2016 рік Єдина база поповнилася майже на 630 тисяч таких робіт, а за підсумками січня-лютого 2017 року - на 88 тисяч оцінок.
Разом з тим масштабність процесу, на жаль, породжує і тих, хто не цінує авторитет професії оцінювача, не поважає суспільство, маніпулює наданими повноваженнями. У професійних колах оцінювачів, нотаріусів зараз ведуться дискусії щодо заходів, які необхідно для виявлення і залучення до всіх форм відповідальності таких так би мовити, «професіоналів». Фонд всіляко підтримує ініціативи громадськості, дії правоохоронних органів у цьому напрямку. Для цього ми проводимо ряд законодавчих, організаційних та публічних заходів з тим, щоб подолати спільними зусиллями ті негативні явища та виклики, які очевидно є в цьому процесі.
Фондом за підсумками 2016 року здійснені кроки з моніторингу даних Єдиної бази даних звітів про оцінку майна, виконаних для цілей оподаткування та їх порівняння з публічними ринковими даними. Вашій увазі пропонується перший перелік тих суб'єктів оціночної діяльності, до оцінок житлової нерухомості яких у статутному Фонді існують обґрунтовані сумніви в достовірності і здійснюються заходи по перевірці. Фонд впевнений, що оціночне спільнота дасть належну професійну оцінку цієї інформації.
Між тим, хотілося б звернути увагу замовників, користувачів подібними оцінками на очевидні ризики співпраці з суб'єктами оціночної діяльності, будь-якими посередниками, які пропонують, допомагають в отриманні або фактично надають послуги по оцінці, в якій занижена оціночна вартість нерухомого або рухомого майна. Це і ризики продавця втратити кошти від продажу, якщо в угоді зазначена необ'єктивна ціна, а оціночна вартість занижена, і ризики покупця у разі шахрайських дій з майном, яке купується, потім не довести свої права через необ'єктивну ціни і оціночної вартості. Зрештою, слід пам'ятати і про відповідальність усіх учасників судового процесу відповідно до статті 212 Кримінального кодексу України...
Джерело: http://www.spfu.gov.ua/
Коментарі до матеріалу