Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Фінансова криза і карантин. Як пережити погані часи

18.03.2020

Ваш стан точно позначиться на вашому бізнесі. Причини для хвилювання є. Але головне, що варто зробити - це заспокоїться і повернути собі емоційну стійкість

Фінансові кризи - невід'ємна частина світової економіки. Вони відбуваються з періодичністю в кілька років чи десятиліть як локально, так і в світовому масштабі. Це своєрідний хвильовий механізм, економічний шторм, який безжально відсіває тих, хто не може втриматися на плаву і конкурувати в екстремальних умовах. І в той же час - це потужна підмога для зростання тих, хто бачить в ньому не тільки небезпеки, а й можливості.

Останні події в світі тримають всіх в напрузі. Економісти пророкують справжню бурю для України, сіючи тривогу і паніку серед підприємців. Коронавірус, карантин, уповільнення або навіть зупинка деяких виробництв, порушення логістики, скасування авіарейсів; розпад ОПЕК, феноменальний обвал цін на нафту разом з основними економічними індексами; стурбованість інвесторів і відсутність просування у відносинах з МВФ - все це здатне ввести український бізнес і підприємців в чималий стрес і змусити переживати за майбутнє.

Так, дійсно, причини для хвилювання є, і вони можуть бентежити. Перше, що варто зробити - це заспокоїтися і повернути собі емоційну стійкість. Тривога формується не тільки об'єктивними чинниками, що впливають на ситуацію, але і панічними очікуваннями. Коли свідомість зайнята тим, що обробляє апокаліптичні сценарії, мобілізувати себе і свою компанію непросто. Визначте свій стан, сфокусуйтеся на своїх переживаннях і розберіться з джерелами їх виникнення.

Визначте, як криза торкнеться особисто вас

Якщо негативні емоції беруть над вами верх, страх і невпевненість в завтрашньому дні вибивають з робочого стану - сядьте і пропишіть, що саме сталося, і чим конкретно криза торкнеться вас і вашого бізнесу. Проаналізуйте, які найгірші наслідки можуть вас наздогнати.

Коли ви дасте мозку максимальну конкретику, паніка і суєта відступлять, і ви знову відчуєте себе господарем становища. Таким чином ви розвіє невідомість майбутнього і знизите рівень тривоги.

Перше, що варто зробити - це заспокоїтися і повернути собі емоційну стійкість.

Поверніться в «тут і зараз»

У стані стресу людина втрачає своє справжнє. Її неспокійний розум блукає то в більш щасливому і стабільному минулому, то в хиткому і непередбачуваному майбутньому. Тут і зараз існуєте ви, ваш бізнес з його активами, ваші досвід і знання, а також можливість діяти.

Піддаючись емоціям, ви витрачаєте всі ці ресурси на боротьбу з самим собою і обставинами, які вам непідвладні. Прийміть ситуацію в тому вигляді, в якому вона є, і використовуйте те, що маєте сьогодні.

Визначте кілька конкретних варіантів, як вийти з кризи

Фінансисти радять раціоналізувати бізнес настільки, наскільки це можливо: продумати фінансову подушку, відмовитися від зайвих витрат і ризикових інвестицій, проаналізувати сегменти свого бізнесу, піти від старих стратегій і впроваджувати нові розробки. Знизивши тривогу і рівень стресу, ви маєте набагато більше шансів згенерувати свіжі ідеї для розвитку своєї справи і помітити нові можливості. У психології це називається «заземлитися».

Зробіть переоцінку пріоритетів з урахуванням кризового становища. Можливо, доведеться відмовитися від старих цілей і поставити нові. Вивчіть досвід інших компаній, які переживали кризу: цілком ймовірно, що хтось із них реалізував стратегію виходу, яка буде корисною і вам.

Змініть ставлення до ситуації

Фінансисти кажуть, що криза - це інтелектуальний виклик для бізнесу. Впадати в емоції і займати позицію жертви обставин - малоефективно. Ви не можете змінити реальність, зате в ваших силах змінити своє ставлення до неї.

Сприймайте кризу як необхідний струс, щоб сконцентруватися і серфити на його хвилях, а не падати під їх шквалом.

Постарайтеся побачити можливості, які відкривають вам поточний стан. Криза - це не тільки падіння продажів, погіршення економічної ситуації і втрата стабільності. Це саме час для змін, для сміливих рішень і прокачування своїх навичок.

Крім того, змінюючи фокус з негативних переживань на пошук можливостей, ви заряджаєте енергією своїх підлеглих, підсилюєте їх віру у вас і до вашої компанії. Адже напруга в умовах кризи відчуває і ваша команда, але спираючись на вас, довіряючи вам, співробітники зможуть працювати в кілька разів старанніше і доб’ються кращих результатів.

Не забувайте піклуватися про себе

Криза - це стрес не тільки для бізнесу, але і для вас як людину. Незалежно від економічного становища країни, цін на нафту, курсу валют, вірусу і карантину ваше життя триває. Бережіть своє здоров’я, давайте собі час для перезавантаження.

Крім ведення справ створіть собі простір, в якому ви зможете відпочити і зарядитися енергією. Це може бути спорт, психотерапія, медитації, улюблене захоплення, прогулянки на свіжому повітрі і правильний режим харчування. Для того, щоб працювати на повну силу і тверезо оцінювати можливості, організму потрібне якісне і постійне підживлення. Забезпечте її собі за рахунок позитивних емоцій і здорового способу життя. Дивовижні рішення приходять часом у найважчий час, і хто знає: можливо, саме зараз ви визначите початок для нового успішного витка в житті своєму і свого бізнесу.

nv.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
20.05.2025
Закінчено строк дії паспорту: коли слід замінити
Документи для обміну паспорта можуть бути подані протягом місяця до дати закінчення терміну його дії. У якій термін треба звернутися до Міграційної служби у разі закінчення строку дії паспорта громадянина України для його обміну? У разі закінчення строку дії паспорта документи для його обміну можут...
20.05.2025
Як забезпечити позов у господарському процесі
Забезпечення позову є важливим інструментом запобігання порушенням прав позивача. Він дозволяє забезпечити належне виконання рішення суду у майбутньому. У господарському процесі забезпечення позову є важливим інструментом запобігання порушенням прав позивача. Він дозволяє забезпечити належне виконан...
19.05.2025
Пройдіть анонімне опитування (анкетування) щодо наявності корупційних ризиків у діяльності ПФУ та його територіальних органах
Зібрана інформація допоможе оцінити та ідентифікувати корупційні ризики в діяльності ПФУ та його територіальних органів. В рамках проведення додаткового оцінювання корупційних ризиків у діяльності Пенсійного фонду та його територіальних органів ПФУ в період з 16.05.2025 по 22.05.2025 (включно) прово...
Кращі матеріали