Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фіксацію курсу гривні до долара можуть скасувати

11.07.2022 62 0 0

В Україні дозріли умови для повернення до ринкового курсу гривні до долара. Тримати два курси вже недоцільно.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко.

«Мені здається, що настав вже час скасування фіксованого курсу – треба переходити до ринкового курсу, який вже існує. Який сенс тримати два курси відразу?» – сказав він.

За його словами, ми зараз перебуваємо в умовах, коли Національний банк начебто фіксує курс 29,25, а з іншого боку є курс, на реальному ринку, який знаходиться в межах щонайменше від 33 до 36 гривень за один долар.

Устенко вважає, що якщо відмовитися від фіксованої частини цього курсу, то є можливість, що відбудеться корекція того ринкового курсу, який є, – він трохи знизиться, і спред буде менший, ніж той, який зараз.

«Вже пора переходити до нормального ринкового курсу. Тим більше, що треба підтримати наших експортерів і Міністерство фінансів, яке збирає податки, в тому числі і від імпорту. Національний банк вже зробив можливе і неможливе – фінансова система вистояла в перші дні, тижні й місяці війни. Зараз можна в цьому напрямі робити послаблення», – додав він.

Зазначимо, НБУ 24 лютого зафіксував офіційний курс гривні до долара на час воєнного стану на рівні 29,25 гривень за долар. Курс на готівковому ринку складає близько 35,5 гривень.

За матеріалами РБК-Україна

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали