Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо землі сільгосппризначення успадковано нерезидентом

07.09.2018 1989 0 0



Мін’юстом України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентовано інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» щодо спадкування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, в тому числі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, іноземними громадянами, особами без громадянства та іноземними юридичними особами.

Відповідно до земельного законодавства земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть набувати у власність лише громадяни України та юридичні особи України, засновані громадянами України або юридичними особами України. Водночас право на спадкування, у тому числі на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, може виникати також у іноземних громадян, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб.

Іноземні громадяни, особи без громадянства або ж іноземні юридичні особи, успадковуючи земельну ділянку сільськогосподарського призначення, отримують свідоцтво про право на спадщину з долученим до нього державним актом на право власності на цю земельну ділянку та з проставленими на ньому відмітками (державними актами право власності на земельні ділянки з 2013 р. не посвідчується) нотаріуса й органу земельних ресурсів про перехід права власності до спадкоємця.

У відеоролику фахівці Мін’юсту повідомляють: «Відповідно до статей 81, 82 Земельного кодексу установлено, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, особами без громадянства, а також іноземними юридичними особами, протягом одного року підлягають відчуженню».

Таким чином, успадкувавши земельну ділянку сільськогосподарського призначення, іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи можуть будь-яким способом відчужити цю ділянку. У разі якщо вони цього не зроблять, земельну ділянку буде відчужено у судовому порядку.

Також у відеоролику пояснюється, що слід розуміти під терміном «спадкування», роз’яснюється, хто має право на спадщину за законом і за заповітом, коли відкривається спадщина, який документ посвідчує право власності на земельну ділянку тощо.

https://minjust.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали