Землю успадковано іноземцем: як діяти орендарю
23.05.2018 551 0 3
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – орендарів земельної ділянки, власником якої став громадянин іноземної держави.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: якими є особливості права власності іноземців на сільгоспземлю в Україні, як на це впливає мораторій, якими є стосунки між власником землі – іноземцем та орендарем.
Право власності на землю гарантується державою. Але що відбувається із правом власності на українську землю, яка належить іноземцю? А коли це сільгоспземля, у аграріїв виникає подвійна зацікавленість у вивченні цього питання. Тож розглянемо усі аспекти щодо земель сільгосппризначення, які належать чи успадковані іноземцем.
Слід зауважити, що іноземці повністю не позбавлені права мати у власності земельні ділянки, розташовані на території України. І ось чому.
Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільгосппризначення, розташовані (ч. 2 ст. 81 Земельного кодексу, далі – ЗК):
- у межах населених пунктів;
- за межами населених пунктів, коли на них розміщені об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди тощо), які належать їм на праві приватної власності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року