Діяльність представництв в Україні
Україна, як найбільша країна Східної Європи з кожним роком поліпшує інвестиційний клімат, якому сприяє наявність промислового потенціалу, виготовлення металопрокату, його обробка, природні ресурси для видобутку корисних копалин, вирощування сільськогосподарської продукції та її обробка, широка транспортна мережа, яка включає залізничний, автомобільний та морський транспорт, виробництво електроенергії та інше.
Все це зумовлює бажання малих та великих європейських підприємств та корпорацій налагоджувати свої економічні зв’язки з Україною. В першу чергу, інвестиційних або торгівельних відносин, що є вивченням можливостей розміщення бізнесу в Україні і найбільш оптимальним кроком до акредитації представництв нерезидентів.
Що ж таке представництво в Україні? Це відокремлений підрозділ юридичної особи нерезидента без прав юридичної особи розташованої в Україні, який представляє інтереси юридичної особи нерезидента в країні акредитації і який має на це належним чином оформлені відповідні повноваження, і в усіх випадках діє від імені та за дорученням іноземного суб’єкта господарської діяльності.
Акредитоване в Україні представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності може здійснювати функції, пов’язані з виконанням представницьких послуг, тільки в інтересах іноземного суб’єкта господарської діяльності (засновника).
Реєстрацію представництв нерезидентів здійснюють:
- Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – реєстрація іноземних суб’єктів господарської діяльності;
- Національний банк України – реєстрація іноземних банківських установ та прирівняних до них суб’єктів господарської діяльності;
- Міністерство юстиції України – реєстрація іноземних релігійних, гуманітарних та інших організацій, які не мають за мету своєї діяльності одержання прибутку.
Діяльність представництв нерезидентів в Україні регламентується Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-ХІІ, зі змінами та доповненнями та міжнародними договорами щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток (конвенції укладені з відповідними країнами «Про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал»).
kyiv.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу