Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Депозитна гонка набирає обертів

18.12.2018

Банки готові все дорожче платити українцям за депозити. Максимальна ставка за річними депозитами у гривні вже досягає 18,25% річних, в доларах і євро - 5,3%.

Два тижні тому максимальну ставку за вкладами у гривні різко підняв Універсал Банк, вийшовши на перше місце в десятці найбільш щедрих фінустанов - з показником 17,75% річних. Але з моменту публікації останнього огляду, його встиг обійти банк Форвард. Після підвищення дохідності, максимальна ставка за річним гривневим депозитом в банку підскочила до 18,25% річних. Тепер Форвард займає перше місце в десятці, а Універсал з'їхав на друге.

Завидну щедрість також проявив Альфа-Банк. Він підняв максимальну ставку за депозитами в національній валюті на 12 місяців на 0,75% - до 17,75% річних і розділив з Універсал Банком друге місце в десятці. Цікаво, що два тижні тому Альфа була тільки на восьмому місці.

Як і раніше, банки найактивніше підвищували максимальні ставки за короткими 3-місячними депозитами. Дохідність таких вкладів зросла у 8 фінустановах з 30, які входять в огляд. Найбільше 3-місячні депозити подорожчали в Кредобанку та Правекс-Банку - відразу на 2%.

Відсотки за річними депозитами підвищило тільки 6 банків. Найзначніше - Форвард і Кредобанк - на 1,25% та 1% відповідно.

Долар США

Власників доларових депозитів вирішив здивувати щедрістю Мегабанк. Два тижні тому він перебував тільки на 9 місці в нашій десятці. Але з тих пір максимальна дохідність за річними вкладами в американській валюті зросла в банку на 1% і він перестрибнув відразу на перше місце, витіснивши з нього Таскомбанк. Вклади на інші терміни подорожчали в Мегабанку ще сильніше: максимальні ставки за 9-ти і 6-місячними депозитами підскочили на 2,5% річних - до 5,05%, за 3-місячними - на 2,25% - до 4,55 %.

Таскомбанк також підвищував відсоткові ставки за доларовими вкладами на всі терміни, але не так помітно - всього на 0,25% річних. В результаті він не зміг утримати лідируюче місце в десятці.

Більше за інших вирішив розщедритися Форвард Банк. Річні депозити в американській валюті тут подорожчали відразу на 1,9%, 3-місячні - на 1,4%. Але оскільки раніше Форвард пропонував досить скромні ставки за вкладами в американській валюті, він не потрапив в десятку найщедріших навіть після такого підвищення.

Євро
На ринку євродепозитів схожа ситуація. Після підвищення максимальних ставок десятку найщедріших банків очолив Мегабанк. Тут за річний вклад клієнтам пропонують 5,3% річних.

Також активно підвищував дохідність депозитів Таскомбанк. Заощадження в європейській валюті на 12 місяців тут подорожчали 1,5% річних, на 9 місяців - на 1,75%. Однак навіть після цього банк зайняв тільки 4 місце.

У банку Форвард подорожчали депозити на всі терміни, крім 6-місячних. У Правекс-Банку зросли максимальні ставки за депозитами на 3 і 6 місяців.

http://minfin.com.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
17.07.2025
Чи потрібно реєструвати в Держреєстрі право власності на майно, набутого до 2013 року
З 1 січня 2013 року в Україні запрацював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Він замінив собою попередні реєстри прав на нерухомість (Реєстр прав власності на нерухоме майно та паперові реєстрові книги та реєстраційні справи БТІ). Щоб повноцінно користуватися державними електронн...
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
Кращі матеріали