Дауншифтери, хто вони?
13.02.2018 12257 0 0
Втомившись від нескінченних стресів, робочих дзвінків і чужих очікувань, деякі люди ловлять себе на думці «кинути все і поїхати». Зміна міського способу життя з його швидким темпом на більш розмірений, «провінційний», називають «дауншифтинг», а людей, що здійснили такі зміни, - «дауншифтерами».
Дауншифтинг - це філософія «життя заради себе» і відмова від нав'язаних суспільством цінностей. Нерідко люди залишають престижну посаду або прибуткову роботу, яка супроводжується сильними стресами, і повністю змінюють спосіб життя. Головна ідея дауншифтингу - набуття гармонії з собою.
Історія. Ідея про те, що людина повинна жити для пізнання себе, а не тільки для накопичення матеріальних благ, почала розвиватися в 1960-і роки, а з 1990-х років це соціальне і культурне явище стало активно поширюватися в усьому світі.
Але люди, які віддають перевагу тому, що подобається саме їм, а не суспільству, були завжди. Наприклад, Гаутама Сіддхартха (відомий нам як Будда) не захотів бути царем, а побажав «знайти себе». Римський імператор Діоклетіан відмовився від влади і перебрався в власний маєток вирощувати капусту. А французький художник Гоген заради можливості малювати пейзажі Таїті відмовився від кар'єри банкіра.
При цьому дауншифтерами стають не тільки фінансово незалежні люди, які встигли заробити на безбідну старість в гамаку на пляжі. Добровільне зниження соціального статусу спостерігається серед людей з різним рівнем доходів.
Як це відбувається? Якщо людина багато і напружено працює, то в якийсь момент вона розуміє, що «видихається». У таких випадках можливі кілька варіантів розвитку подій. В одному випадку - людина залишає колишню роботу і намагається знайти себе в іншій сфері діяльності. В іншому - переходить на віддалену роботу, яка дозволяє виїхати з міста і змінити обстановку. У третьому - повністю відходить від справ і присвячує вільний час виключно собі. Останній варіант підходить людям, чий бізнес не потребує постійної присутності керівника, або тим, хто зумів накопичити значні заощадження.
У більшості випадків дауншифтери переїжджають в «теплі країни», тому що там тепло, недорого і комфортно. Але альтернативою звичного місця проживання цілком може стати і село в сільській глибинці.
Гроші і їх відсутність. Якщо ви не є власником значного рахунку в банку або бізнесу, що приносить солідні дивіденди, то вам доведеться задуматися про те, на що жити на новому місці. Найпоширенішими способами «заробітку» для дауншифтерів вважаються:
Віддалена робота. Якщо ви програміст, дизайнер, фахівець в сфері реклами або копірайтер, то ваша робота ніяк не залежить від вашого місцезнаходження.
Здача квартири в оренду. Якщо у вас є власна квартира у великому місті-це стабільне джерело постійного доходу. Здача квартири в оренду здатна покрити витрати на проживання в багатьох екзотичних країнах, де ціни на порядок нижче.
Допомога родичів. Деякі мандрівники отримують грошові перекази з дому від своїх родичів.
Іноді дауншифтери знаходять альтернативні способи заробітку: фотографія, викладання, домашнє господарство, натуральний обмін.
ПЛЮСИ І МІНУСИ ДАУНШИФТИНГУ. Зростаюча популярність дауншифтингу викликана загальної втомою від швидкого ритму життя. Але в ньому є як плюси, так і мінуси.
МІНУСИ
Пауза в робочому стажі. Якщо після тривалої перерви людина захоче повернутися до своєї роботи, то зробити це буде непросто - технології, закони і методи роботи змінюються дуже швидко.
Скорочення доходу. Відмовившись від престижної роботи, вам доведеться залишити деякі звички з «минулого життя», так як ваш дохід стане скромніше.
Втрата зв'язків. Партнери по бізнесу швидко забувають людей, з якими перестають спілкуватися особисто і тісно співпрацювати. Якщо «поставлену на колеса» справу довірити нікому, то після повернення бізнес доведеться починати «з нуля».
ПЛЮСИ
Зниження рівня стресу. Відсутність розкладу, жорстких вимог і термінів позитивно впливає на емоційно стан, дозволяючи нервовій системі «перезавантажитися».
Самостійне планування часу. Дауншифтер складає розклад дня на свій розсуд, враховуючи свої біологічні ритми.
Самореалізація. Після відходу з роботи з'являється багато вільного часу, який можна витратити на самовдосконалення і розкриття свого творчого потенціалу.
СУЧАСНІ ПРИКЛАДИ. Серед найвідоміших сучасних дауншифтерів називають Джона Дрейка, засновника рекрутингової компанії Drake Bean Morin. Він 15 років успішно керував бізнесом, а потім кинув все і написав книгу «Дауншифтінг: як працювати поменше, а задоволення від життя отримувати побільше». Інший знаменитий дауншифтер, англієць Річард Кеннон, залишив роботу топ-менеджера в компанії British Rail і поїхав вирощувати овочі.
Джерело: https://etcetera.media/daunshifteryi-...
Коментарі до матеріалу