Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що чекає українських вкладників восени

Редакція

28.07.2016 166 0 0

Зниження відсотків по депозитах зупинить боязнь девальвації гривні. З початку 2016 р. фінустанови вже на 2,5-3,5% річних опустили прибутковість гривневих депозитів: в середньому на 0,4-0,6% річних на місяць. І на поточний момент середня ставка по заощадженнях в нацвалюті становить 17,88% річних.

Фінансисти назвали кілька причин, що дозволили їм провернути зниження відсотків: зменшення Нацбанком на 5,5% облікової ставки (до 16,5%), уповільнення темпів інфляції, зміцнення курсу гривні і відновлення припливу грошей населення на банківські рахунки.

Саме великим припливом ресурсів днями пояснив Ощадбанк черговий етап зниження по гривні на 0,25-1%. Про те, що ставки залучення і, як результат розміщення, повинні знижуватися погодився і Приватбанк.

Депозитний ринок «дивиться вниз». Ставки продовжать знижуватися і в середньостроковій перспективі це відіб'ється і на кредитних ставках.

На Ощад ніхто не дивиться

Коли два найбільших держателя депозитів в країні налаштовуються на здешевлення ресурсу, вони могли б істотно вплинути на тренди всієї системи. Але, як показала практика минулого півріччя, єдиної глобальної тенденції на депозитному ринку як і раніше немає. Поряд зі зниженням ставок одними установами, навіть більше ніж на середній показник, десятки банків досі заявляють максимальні рівні по гривні в 20-22% річних. Все визначає особиста ситуація з ресурсом в кожному банку, стверджують фінансисти.

Саме з цієї причини вони не очікують глобального зниження депозитів по системі в подальшому, навіть якщо такий монстр, як державний Ощадбанк буде про це заявляти.

А вкладники комерційних структур як і раніше орієнтовані на заробітки, запевняє фінансист. «Вони вишукують максимальні ставки і розміщують тільки до 200 тис. Грн, щоб був гарантований повернення, в разі банкрутства фінустанови», - запевнив Кущ.

До того ж, запевняють фінансисти, при адекватній ситуації на ринку, тільки після останнього зниження облікової ставки НБУ майже на 3%, реальне зниження ставок у гривні за вкладами населення, повинно було бути набагато відчутнішими.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали