Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що вигідніше - тримати гроші в банку або купувати житло в розстрочку

Редакція

29.03.2017 806 0 0

Приватний інвестор, який має відносно велику суму грошових накопичень, часто опиняється на роздоріжжі: покласти заощадження на депозит у банк під 8-19,5% (на момент написання статті 16,8% своїм вкладникам пропонує ПриватБанк), придбати в банку золото або інвестувати в нерухомість. Наприклад, придбати квартиру на вторинному ринку і здавати її в оренду або інвестувати в новобудову на початковій стадії будівництва.

В даний час, коли ціни на житло в гривні стабільно ростуть, інфляція складно піддається яким-небудь прогнозам, дати однозначну відповідь на питання – що вигідніше тримати гроші в банку або купувати житло в розстрочку, зважиться не кожен експерт.

До того ж потрібно розуміти основне призначення даних заощаджень. А саме:

   для яких цілей ці гроші взагалі «збирали»?

   чи може дана сума грошей в найближчий час терміново знадобитися?

   є у інвестора стабільне додаткове джерело доходу?

   як поводяться ціни на житло в Харкові?

   чи вистачить суми на купівлю квартири? Та інші.

Одним словом, потрібно уважно проаналізувати всі вихідні дані, ризики та переваги покупки житла.

А буває, що покупець прийняв рішення інвестувати в житло на вторинному ринку, але ще не має грошової суми, достатньої для оплати 100% вартості покупки нерухомості. Тоді і виникає питання придбання квартири у розстрочку від забудовника.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ БАНКІВСЬКИХ ДЕПОЗИТІВ

Часи високих ставок за депозитами, як в 2015-2016 роках, пішли в минуле. У 2017-му відсоткові ставки у банках будуть знижуватися, як у гривні, так і в валюті.

У першому кварталі 2017 року, коли НБУ продовжує контролювати всі банки України, намітилася тенденція зниження ставок за кредитами і вкладах. Деякі банківські фінансові установи пропонували своїм вкладникам депозити менше 10% річних.

Наприклад, в березні в Приватбанку можна покласти на депозит грошові кошти під 14-16,8% річних. Це означає, що при розміщенні 300 тис. грн. (вартість найдешевшої "однокімнатної квартири" в Харкові, площею 40 кв. м.) на депозит за усередненою ставкою 15%, річний дохід становитиме 45 тис. грн.

При цьому вкладник гарантовано отримає за договором відсотки і збереже основну суму. Правда, потрібно врахувати, що вклади застраховані по Україні в межах 200 тис. грн., тому потрібно розділити суму по різним банкам-учасникам системи страхування вкладів (як мінімум на два банку).

Перевага депозиту, розміщеного в банку в тому, що вкладник завжди зможете зняти всю суму, так і частина грошових коштів. Нерухомість в цьому сенсі менш ліквідна: продати квартиру швидко за ринковою ціною вдається не завжди.

Ще один плюс вкладів полягає в тому, що гроші "працюють" без участі вкладника. У випадку з купівлею квартири в новобудові, майбутньому власникові, якщо він має намір підняти її ринкову ліквідність, доведеться ще нести витрати на ремонт, так як квартири економ-класу продають без внутрішніх робіт. Вартість мінімального ремонту однокімнатної квартири на вторинному ринку близько 50 тис. грн., а якщо квартира куплена на первинному ринку і в розстрочку, то слід врахувати щомісячні платежі забудовнику до повного погашення вартості квартири та інше.

Детальніше: http://stroyobzor.ua/

1 из 1

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали