Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що вигідніше - тримати гроші в банку або купувати житло в розстрочку

29.03.2017

Приватний інвестор, який має відносно велику суму грошових накопичень, часто опиняється на роздоріжжі: покласти заощадження на депозит у банк під 8-19,5% (на момент написання статті 16,8% своїм вкладникам пропонує ПриватБанк), придбати в банку золото або інвестувати в нерухомість. Наприклад, придбати квартиру на вторинному ринку і здавати її в оренду або інвестувати в новобудову на початковій стадії будівництва.

В даний час, коли ціни на житло в гривні стабільно ростуть, інфляція складно піддається яким-небудь прогнозам, дати однозначну відповідь на питання – що вигідніше тримати гроші в банку або купувати житло в розстрочку, зважиться не кожен експерт.

До того ж потрібно розуміти основне призначення даних заощаджень. А саме:

   для яких цілей ці гроші взагалі «збирали»?

   чи може дана сума грошей в найближчий час терміново знадобитися?

   є у інвестора стабільне додаткове джерело доходу?

   як поводяться ціни на житло в Харкові?

   чи вистачить суми на купівлю квартири? Та інші.

Одним словом, потрібно уважно проаналізувати всі вихідні дані, ризики та переваги покупки житла.

А буває, що покупець прийняв рішення інвестувати в житло на вторинному ринку, але ще не має грошової суми, достатньої для оплати 100% вартості покупки нерухомості. Тоді і виникає питання придбання квартири у розстрочку від забудовника.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ БАНКІВСЬКИХ ДЕПОЗИТІВ

Часи високих ставок за депозитами, як в 2015-2016 роках, пішли в минуле. У 2017-му відсоткові ставки у банках будуть знижуватися, як у гривні, так і в валюті.

У першому кварталі 2017 року, коли НБУ продовжує контролювати всі банки України, намітилася тенденція зниження ставок за кредитами і вкладах. Деякі банківські фінансові установи пропонували своїм вкладникам депозити менше 10% річних.

Наприклад, в березні в Приватбанку можна покласти на депозит грошові кошти під 14-16,8% річних. Це означає, що при розміщенні 300 тис. грн. (вартість найдешевшої "однокімнатної квартири" в Харкові, площею 40 кв. м.) на депозит за усередненою ставкою 15%, річний дохід становитиме 45 тис. грн.

При цьому вкладник гарантовано отримає за договором відсотки і збереже основну суму. Правда, потрібно врахувати, що вклади застраховані по Україні в межах 200 тис. грн., тому потрібно розділити суму по різним банкам-учасникам системи страхування вкладів (як мінімум на два банку).

Перевага депозиту, розміщеного в банку в тому, що вкладник завжди зможете зняти всю суму, так і частина грошових коштів. Нерухомість в цьому сенсі менш ліквідна: продати квартиру швидко за ринковою ціною вдається не завжди.

Ще один плюс вкладів полягає в тому, що гроші "працюють" без участі вкладника. У випадку з купівлею квартири в новобудові, майбутньому власникові, якщо він має намір підняти її ринкову ліквідність, доведеться ще нести витрати на ремонт, так як квартири економ-класу продають без внутрішніх робіт. Вартість мінімального ремонту однокімнатної квартири на вторинному ринку близько 50 тис. грн., а якщо квартира куплена на первинному ринку і в розстрочку, то слід врахувати щомісячні платежі забудовнику до повного погашення вартості квартири та інше.

Детальніше: http://stroyobzor.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали