Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що зараз відбувається на українському ринку праці

16.03.2017

Початок весни дає перші приводи проаналізувати стан ринку праці. Компанії активізуються після новорічних свят, ставлять перед собою цілі на рік і намагаються підібрати персонал, який допоможе їх досягти.

Цілком логічно, що в лютому активізувався і ринок праці. У минулому місяці кількість вакансій порівняно з січнем зросла на 15%. Зараз на одне робоче місце претендують відразу три людини.

Лютий – це перший місяць в році, коли і компанії, і претенденти проявляють активність. Всі повертаються до роботи в звичайному режимі, як слід відпочивши під час січневих свят. Компанії починають шукати співробітників, щоб заповнити вакантні позиції, а здобувачі активніше розміщують свої резюме на порталах з працевлаштування. Порівняно з першим місяцем року в лютому кількість резюме збільшилася на 10%.

Найчастіше здобувачі залишають свої резюме в таких сферах діяльності, як адміністративний і робочий персонал, автомобільний бізнес, держслужба і початок кар'єри. А ось кампанії минулого місяця найбільш активно шукали представників виробництва і автомобільного бізнесу, бухгалтерів, а також будівельників.

Частіше інших шукали співробітників компанії з Києва, Чернігова, Хмельницького та Івано-Франківська. Перераховані міста продемонстрували кращу динаміку приросту кількості вакансій.

Якщо говорити про претендентів, які залишили свої резюме, то найактивнішими були такі міста, як Київ, Запоріжжя, Житомир. А ось на Херсонщині спостерігалося суттєве зменшення кількості вакансій, що, швидше за все, пов'язано з підготовкою до сезонних робіт в аграрній галузі та активним залученням співробітників з боку місцевих компаній.

Ринок праці оживає після кризи

За даними Державної служби зайнятості у січні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року попит роботодавців на працівників виріс на 51,4%. Разом з тим, кількість офіційно зареєстрованих безробітних зменшилась на 15,7%. В результаті тепер на одну вакансію претендують 9 осіб, хоча раніше було 16.

Зростання мінімальної зарплати сприяв збільшенню середньої зарплати по галузях, тепер вона складає 3900 грн. Це в два рази більше, ніж на початку 2016 року. Скоротилася і кількість звільнень у січні компанії планували звільнити 29 тис. осіб (на 25% менше, ніж за аналогічний період 2016 року).

Українські портали з працевлаштування підтверджують позитивну тенденцію. За даними HeadHunter, з початку минулого року кількість вакансій збільшилася на 46%. Крім того, 38% роботодавців в 2016 році підвищили заробітну плату своїм працівникам.

Портал Work.ua констатував, що в 2016 році компанії на 62% збільшили кількість вакансій. Сайт провів опитування роботодавців, результати якого показали, що 55,7% компаній заявили, що зростання мінімальної зарплати не вплине на їхні плани щодо найму персоналу. Майже 60% роботодавців згодні підвищити зарплату і тільки 8% заявили, що, ймовірно, їм доведеться піти на скорочення співробітників.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали