Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що зараз відбувається на українському ринку праці

16.03.2017

Початок весни дає перші приводи проаналізувати стан ринку праці. Компанії активізуються після новорічних свят, ставлять перед собою цілі на рік і намагаються підібрати персонал, який допоможе їх досягти.

Цілком логічно, що в лютому активізувався і ринок праці. У минулому місяці кількість вакансій порівняно з січнем зросла на 15%. Зараз на одне робоче місце претендують відразу три людини.

Лютий – це перший місяць в році, коли і компанії, і претенденти проявляють активність. Всі повертаються до роботи в звичайному режимі, як слід відпочивши під час січневих свят. Компанії починають шукати співробітників, щоб заповнити вакантні позиції, а здобувачі активніше розміщують свої резюме на порталах з працевлаштування. Порівняно з першим місяцем року в лютому кількість резюме збільшилася на 10%.

Найчастіше здобувачі залишають свої резюме в таких сферах діяльності, як адміністративний і робочий персонал, автомобільний бізнес, держслужба і початок кар'єри. А ось кампанії минулого місяця найбільш активно шукали представників виробництва і автомобільного бізнесу, бухгалтерів, а також будівельників.

Частіше інших шукали співробітників компанії з Києва, Чернігова, Хмельницького та Івано-Франківська. Перераховані міста продемонстрували кращу динаміку приросту кількості вакансій.

Якщо говорити про претендентів, які залишили свої резюме, то найактивнішими були такі міста, як Київ, Запоріжжя, Житомир. А ось на Херсонщині спостерігалося суттєве зменшення кількості вакансій, що, швидше за все, пов'язано з підготовкою до сезонних робіт в аграрній галузі та активним залученням співробітників з боку місцевих компаній.

Ринок праці оживає після кризи

За даними Державної служби зайнятості у січні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року попит роботодавців на працівників виріс на 51,4%. Разом з тим, кількість офіційно зареєстрованих безробітних зменшилась на 15,7%. В результаті тепер на одну вакансію претендують 9 осіб, хоча раніше було 16.

Зростання мінімальної зарплати сприяв збільшенню середньої зарплати по галузях, тепер вона складає 3900 грн. Це в два рази більше, ніж на початку 2016 року. Скоротилася і кількість звільнень у січні компанії планували звільнити 29 тис. осіб (на 25% менше, ніж за аналогічний період 2016 року).

Українські портали з працевлаштування підтверджують позитивну тенденцію. За даними HeadHunter, з початку минулого року кількість вакансій збільшилася на 46%. Крім того, 38% роботодавців в 2016 році підвищили заробітну плату своїм працівникам.

Портал Work.ua констатував, що в 2016 році компанії на 62% збільшили кількість вакансій. Сайт провів опитування роботодавців, результати якого показали, що 55,7% компаній заявили, що зростання мінімальної зарплати не вплине на їхні плани щодо найму персоналу. Майже 60% роботодавців згодні підвищити зарплату і тільки 8% заявили, що, ймовірно, їм доведеться піти на скорочення співробітників.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали