Що зараз відбувається на українському ринку праці
16.03.2017 113 0 0
Початок весни дає перші приводи проаналізувати стан ринку праці. Компанії активізуються після новорічних свят, ставлять перед собою цілі на рік і намагаються підібрати персонал, який допоможе їх досягти.
Цілком логічно, що в лютому активізувався і ринок праці. У минулому місяці кількість вакансій порівняно з січнем зросла на 15%. Зараз на одне робоче місце претендують відразу три людини.
Лютий – це перший місяць в році, коли і компанії, і претенденти проявляють активність. Всі повертаються до роботи в звичайному режимі, як слід відпочивши під час січневих свят. Компанії починають шукати співробітників, щоб заповнити вакантні позиції, а здобувачі активніше розміщують свої резюме на порталах з працевлаштування. Порівняно з першим місяцем року в лютому кількість резюме збільшилася на 10%.
Найчастіше здобувачі залишають свої резюме в таких сферах діяльності, як адміністративний і робочий персонал, автомобільний бізнес, держслужба і початок кар'єри. А ось кампанії минулого місяця найбільш активно шукали представників виробництва і автомобільного бізнесу, бухгалтерів, а також будівельників.
Частіше інших шукали співробітників компанії з Києва, Чернігова, Хмельницького та Івано-Франківська. Перераховані міста продемонстрували кращу динаміку приросту кількості вакансій.
Якщо говорити про претендентів, які залишили свої резюме, то найактивнішими були такі міста, як Київ, Запоріжжя, Житомир. А ось на Херсонщині спостерігалося суттєве зменшення кількості вакансій, що, швидше за все, пов'язано з підготовкою до сезонних робіт в аграрній галузі та активним залученням співробітників з боку місцевих компаній.
Ринок праці оживає після кризи
За даними Державної служби зайнятості у січні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року попит роботодавців на працівників виріс на 51,4%. Разом з тим, кількість офіційно зареєстрованих безробітних зменшилась на 15,7%. В результаті тепер на одну вакансію претендують 9 осіб, хоча раніше було 16.
Зростання мінімальної зарплати сприяв збільшенню середньої зарплати по галузях, тепер вона складає 3900 грн. Це в два рази більше, ніж на початку 2016 року. Скоротилася і кількість звільнень у січні компанії планували звільнити 29 тис. осіб (на 25% менше, ніж за аналогічний період 2016 року).
Українські портали з працевлаштування підтверджують позитивну тенденцію. За даними HeadHunter, з початку минулого року кількість вакансій збільшилася на 46%. Крім того, 38% роботодавців в 2016 році підвищили заробітну плату своїм працівникам.
Портал Work.ua констатував, що в 2016 році компанії на 62% збільшили кількість вакансій. Сайт провів опитування роботодавців, результати якого показали, що 55,7% компаній заявили, що зростання мінімальної зарплати не вплине на їхні плани щодо найму персоналу. Майже 60% роботодавців згодні підвищити зарплату і тільки 8% заявили, що, ймовірно, їм доведеться піти на скорочення співробітників.
Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу