Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що відбувається в українському тваринництві

Редакція

31.10.2016 154 0 0

Перша половина 2016 року пройшла в українському тваринництві під гаслом падіння поголів'я в усіх сегментах. Похвалитися зростанням потужностей і відкриттям нових ринків змогли одиниці.

Птахи летять за кордон

Традиційно найбільш рентабельним напрямком в тваринництві в Україні було птахівництво, яке з року в рік демонструє збільшення поголів'я. Але з анексією Криму і окупацією Донбасу, де був розташований ряд птахівничих підприємств, ситуація змінилася. За даними Держстату, протягом усього 2015 року поголів'я птахів скорочувалася на 3,5-4,5% місяць до місяця в порівнянні з відповідним періодом 2014 го. Станом на 1 січня 2016 року поголів'я склало близько 204 млн голів, що на 4,4% менше, ніж в 2015-му. Протягом семи місяців поточного року птахівництво також показує спад - на рівні 5,5%.

Негативна динаміка, однак, не привела до дефіциту курятини на внутрішньому ринку. Виробники вже давно задовольняють потреби українців, і зростання виробництва, скоріше, пов'язане з бажанням наростити поставки на зовнішні ринки. Наприклад, агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП, ТМ «Наша ряба»), який займає 50% ринку, в другій половині 2015 року ввів в експлуатацію нові майданчики вирощування на належних йому Миронівській птахофабриці і птахофабриці «Оріль-Лідер». «Завдяки запуску нових майданчиків вирощування, які працюють в тестовому режимі, обсяги виробництва м'яса птиці в першому півріччі 2016 року зросли на 10% (до 305,5 тис. Тонн) у порівнянні з першим півріччям 2015 го», - йдеться в звіті компанії .

 «Птахокомплекс« Губин », що входить в агропромислову групу« Пан Курчак », влітку 2015 року ввів в експлуатацію 10 пташників у Волинській області. За словами голови наглядової ради Сергія Горлача, додаткова виробничий майданчик дозволила птахокомплексу на 35% збільшити потужності: одночасна посадка птиці зросла до 1,85 млн голів.

 «Птахокомплекс« Губин »можна привітати ще з одним важливим досягненням - відкриттям європейського ринку. Таким чином, вже три українські компанії - МХП, «Комплекс« Агромарс »(ТМ« Гаврилівські курчата ») і« Птахокомплекс «Губин» - можуть експортувати свою продукцію в ЄС. «Перевагою при організації поставок до Євросоюзу є вигідне місце розташування забійних потужностей« Птахокомплекс «Губин» - всього лише 15 км від українсько-польського кордону. Це дозволить здійснювати експорт не тільки замороженої, а й охолодженої продукції », - вважають в компанії.

Після закриття російського ринку ключовими для вітчизняних птахівників стали країни Близького Сходу, Азії та Африки. Поставки в ЄС ускладнені квотами і високою конкуренцією з боку локальних виробників.

Не те яйце

У зв'язку з вимушеною зупинкою деяких підприємств, що спеціалізуються на виробництві яєць, загальне виробництво цієї продукції також скоротилося. За даними Держстату, в 2015 році воно впало на 14,3%, до 16,780 млрд штук. За підсумками 7 місяців поточного року падіння склало 12,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 го, до 9,328 млрд штук.

Великий яєчний холдинг «Авангард» (входить до складу агрохолдингу Ukrlandfarming) в 2015 році скоротив виробництво яєць на 45,54% (або на 2,87 млрд штук) - до 3,434 млрд штук. Ще один великий виробник - група компаній «Овостар Юніон», навпаки, в минулому році збільшив виробництво яєць на 15,2%, до 1,196 млрд штук. Експорт зріс в 2,6 рази - до 229 млн штук. За підсумками першого півріччя 2016- го «Овостар» також показав впевнене зростання, збільшивши виробництво на 15,5%, до 670 млн яєць. До 2018 року компанія планує вийти на показник в 2 млрд яєць на рік.

Виробники яєць, як і курятини, роблять ставку на експорт. Наприклад, «Овостар» в першому півріччі 2016 року збільшив експорт продукції в півтора рази.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали