Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що треба знати про другий етап децентралізації

12.03.2019 331 0 0


Уже відомо, що на Волині може бути чотири райони замість шістнадцяти, але з четвертим райцентром поки не визначилися. Точно не призначатимуть виборів до районних рад. Але будуть префекти, підзвітні Президентові України.

Перший етап децентралізації в Україні ще у процесі, але про другий уже заговорили. Коли більшість повноважень і ресурсів від районів перейшли до громад, районні ради стали непотрібними. Тому ліквідація цього пережитку радянського минулого потягне за собою і певні зміни адміністративно-територіально устрою. Мова про укрупнення районів, або мовою децентрізаторів реформування субрегіонального рівня.

Про альтернативні варіанти поділу районів у Волинській області, повноваження органів влади районного рівня, формування терорганів Центрального органу виконавчої влади на субрегіональному рівні говорили під час круглого столу у Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування.

Станом на лютий 2019 року у Волинській області функціонує 51 об’єднана територіальна громада. У перспективному плані, який затвердив Кабінет міністрів України, передбачено, що на Волині буде 73 ОТГ.

Центри для нових районів обиратимуть ті, що розташовані максимально посередині, і у яких проживає більше 10 тисяч людей. Зважатимуть також чи є готові адмінприміщення, де розташуються територіальні органи влади.

Є кілька варіантів укрупнення районів у Волинській області. Зокрема з 16 теперішніх планують зробити чотири, але ця кількість неостаточна, хоча над новим адмінустроєм Волині працювало чимало фахівців. Проблема полягає у тому, що нові райони мають бути створені на основі об’єднаних територіальних громад. А об’єдналися ще не всі сільради.

До Луцького району, можливо, входитимуть нинішні Локачинський, Горохівський, Рожищенський, Ківерцівський, частина Маневицького та Луцький райони.

До Ковельського – Турійський, Старовижівський, Любомльський, Шацький та відповідно Ковельський.

До Володимир-Волинського – Іваничівський та Володимир-Волинський район.

Остаточно з четвертим районом визначитися не можуть. Адже адмінцентр може бути і в Любешеві, і в Камені-Каширську, і в Маневичах.

У «старих» районах залишатимуть представництва районних держадміністрацій у складі 10-15 і вони виконуватимуть для держави функцію моніторингу.

Оскільки не буде районних рад, то і виборів у 2020 році до них оголошувати не планують. А координувати місцеве самоврядування й Уряд будуть префекти, тобто голови новостворених райдержадміністрацій. Їх керівники будуть підконтрольні Кабміну, але підзвітні Президенту України. Представника держави на місцях обиратимуть аполітичного.

http://rayon.in.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали