Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що змінює новий закон про комуналку

14.12.2017

9 листопада нардепи проголосували за новий закон про житлово-комунальні послуги. А декілька днів тому, 6 грудня, його підписав Президент. Перш за все, у новому законі йдеться про підписання договорів між мешканцями і тими, хто надає комунальні послуги. Це і вода, газ,тепло, електропостачання, вивезення сміття, послуга управління будинком. Закон про комуналку має вступити в дію через півроку.

Мешканці зможуть вирішувати, з ким укладати угоду

Співвласники будинку або окремі споживачі зможуть самостійно обирати управителя. Це зможуть бути не лише ЖЕКи і ОСББ, але й інші компанії, які надаватимуть послуги з управління будинком.

З управителем потрібно буде підписати договір. Він буде дійсним 1 рік і автоматично продовжиться, якщо мешканців все влаштовуватиме.

Обов’язкові послуги, які має надавати управитель будинку: прибирання прибудинкової території та приміщень, утримання ліфтів, купівля електроенергії для функціонування спільного майна будинку, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Управителем багатоквартирного будинку може бути компанія (юридична особа) або спеціаліст (фізична особа-підприємець), яка надає послуги з управління будинком на підставі договору із співвласниками цього будинку.

З тарифів мають виокремити абонплату

З тарифів на комунальні послугі хочуть виокремити витрати на абонплату. Ці гроші тепер йтимуть тим, хто дійсно працює зі споживачем. Якщо це робитиме постачальник - то ця сума оплачуватимуться йому як плата за абонентське обслуговування, а якщо, наприклад, управитель - то такі витрати будуть закладені в плату за послугу з управління.

Субсидію хочуть видавати “на руки”

Для тих, хто отримує субсидії, передбачили їх монетизацію. Вирішили, що споживач зможе отримувати гроші на оплату комуналки, а не знижку на послугу. Це дозволить мешканцям вільно розпоряджатися коштами і самому вирішувати, на що їх витратити. Порядок виплати таких субсидій ще має затвердити Кабмін.

Від централізованого опалення відключатимуть лише весь будинок

Поквартирне відключення від тепла досі заборонене. Але облаштувати індивідуальне опалення зможуть ті власники квартир у будинку, де вже не менше половини помешкань відключено від централізованого. Окрім цього, відмовитись від такого опалення мешканці можуть і всім будинком, якщо зберуть 100% підписів.

Лічильники на воду та тепло будуть обов’язковими

В багатоповерхівках розрахунки мають йти за будинковими лічильниками на воду і тепло. Якщо брати Хмельницький, то усі будинки у місті вже обладнані лічильниками на тепло. А от на воду хмельничани поки встановили лише близько 500 лічильників. Решту мають поставити до 2 серпня 2019 року. З 2018 року за встановлення лічильників буде окрема платіжка, через яку користувачі компенсовуватимуть вартість лічильника та його обслуговування.

За комунальні борги нараховуватимуть пеню

Пеню будуть нараховувати, якщо споживач має борги. Її розмір - 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Але боятися поки не варто. Якщо протягом року заборгувати 1000 гривень, то пеня буде лише 36,5 гривень. Нараховуватимуть її з 1 січня 2019 року. Та якщо людині невчасно виплатили зарплату або із запізненням дали субсидію, то пеню нараховувати не будуть.

Посилання на джерело: https://vsim.ua/  

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали