Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що змінює новий закон про комуналку

14.12.2017

9 листопада нардепи проголосували за новий закон про житлово-комунальні послуги. А декілька днів тому, 6 грудня, його підписав Президент. Перш за все, у новому законі йдеться про підписання договорів між мешканцями і тими, хто надає комунальні послуги. Це і вода, газ,тепло, електропостачання, вивезення сміття, послуга управління будинком. Закон про комуналку має вступити в дію через півроку.

Мешканці зможуть вирішувати, з ким укладати угоду

Співвласники будинку або окремі споживачі зможуть самостійно обирати управителя. Це зможуть бути не лише ЖЕКи і ОСББ, але й інші компанії, які надаватимуть послуги з управління будинком.

З управителем потрібно буде підписати договір. Він буде дійсним 1 рік і автоматично продовжиться, якщо мешканців все влаштовуватиме.

Обов’язкові послуги, які має надавати управитель будинку: прибирання прибудинкової території та приміщень, утримання ліфтів, купівля електроенергії для функціонування спільного майна будинку, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Управителем багатоквартирного будинку може бути компанія (юридична особа) або спеціаліст (фізична особа-підприємець), яка надає послуги з управління будинком на підставі договору із співвласниками цього будинку.

З тарифів мають виокремити абонплату

З тарифів на комунальні послугі хочуть виокремити витрати на абонплату. Ці гроші тепер йтимуть тим, хто дійсно працює зі споживачем. Якщо це робитиме постачальник - то ця сума оплачуватимуться йому як плата за абонентське обслуговування, а якщо, наприклад, управитель - то такі витрати будуть закладені в плату за послугу з управління.

Субсидію хочуть видавати “на руки”

Для тих, хто отримує субсидії, передбачили їх монетизацію. Вирішили, що споживач зможе отримувати гроші на оплату комуналки, а не знижку на послугу. Це дозволить мешканцям вільно розпоряджатися коштами і самому вирішувати, на що їх витратити. Порядок виплати таких субсидій ще має затвердити Кабмін.

Від централізованого опалення відключатимуть лише весь будинок

Поквартирне відключення від тепла досі заборонене. Але облаштувати індивідуальне опалення зможуть ті власники квартир у будинку, де вже не менше половини помешкань відключено від централізованого. Окрім цього, відмовитись від такого опалення мешканці можуть і всім будинком, якщо зберуть 100% підписів.

Лічильники на воду та тепло будуть обов’язковими

В багатоповерхівках розрахунки мають йти за будинковими лічильниками на воду і тепло. Якщо брати Хмельницький, то усі будинки у місті вже обладнані лічильниками на тепло. А от на воду хмельничани поки встановили лише близько 500 лічильників. Решту мають поставити до 2 серпня 2019 року. З 2018 року за встановлення лічильників буде окрема платіжка, через яку користувачі компенсовуватимуть вартість лічильника та його обслуговування.

За комунальні борги нараховуватимуть пеню

Пеню будуть нараховувати, якщо споживач має борги. Її розмір - 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Але боятися поки не варто. Якщо протягом року заборгувати 1000 гривень, то пеня буде лише 36,5 гривень. Нараховуватимуть її з 1 січня 2019 року. Та якщо людині невчасно виплатили зарплату або із запізненням дали субсидію, то пеню нараховувати не будуть.

Посилання на джерело: https://vsim.ua/  

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали