Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що для України означає приєднання до BEPS

08.09.2017

Компанія Baker Tilly проаналізувала особливості впровадження Плану BEPS в Україні та основні результати цього процесу.

МЕТА BEPS

Як зазначається в аналітичному огляді Baker Tilly, Організація Економічного Співробітництва та Розвитку розробила План з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS) на прохання країн «Великої двадцятки».

 Він є логічним продовженням тренду на прозорість фінансових практик, частиною якого є також боротьба з офшорами та уникненням оподаткування.

 Оскільки Україна хоче займати почесне місце у світовій політиці і економіці, вона також приєдналася до BEPS. Уряд вже розробляє концепцію втілення його у життя.

У рамках Плану розроблено 15 кроків, які покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Одним з них буде уніфікація договорів про уникнення подвійного оподаткування. Тобто, в усіх країнах-учасницях будуть однакові (більш чіткі та технічно досконалі) правила і стандарти. Положення старих двосторонніх договорів будуть замінені новими. Тому деякі виплати між резидентами цих країн можуть здійснюватися без податкових пільг і почнуть обкладатися податками в тій країні, з якої здійснюється виплата.

ПЛАН BEPS В УКРАЇНІ

Україна приєдналася до BEPS 1 січня 2017 року, зобов’язавшись імплементувати мінімальний стандарт Плану, який включає 4 етапи:

 – боротьба з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування;

– уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій;

– розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування;

– збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами. Для реалізації цих кроків у 2017 році повинні бути прийняті повноцінні закони. Вони передбачатимуть такі ініціативи:

– удосконалення процедури контролю за трансферним ціноутворенням і виведенням доходів за кордон;

– впровадження правил щодо контрольованих іноземних компаній;

– усунення зловживань у застосуванні конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;

 – обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами;

 – попередження уникнення статусу постійного представництва.

Якщо все піде за планом, і закони будуть прийняті у поточному році, а в 2018 році вони наберуть чинності, то вже в 2019 році Україну чекає впровадження автоматичного обміну інформацією між країнами, що приєдналися до BEPS (звіти country by country).

Крім того, з 2019 року почне діяти Крок 6 – «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими угодами про усунення подвійного оподаткування».

У Плані BEPS вказані три напрямки вирішення цієї проблеми.

По-перше, рекомендується включати пункти, які декларують намір сторін «уникати можливостей для нездійснення оподаткування шляхом ухилення або відходу від сплати податків».

По-друге, в договорах потрібно прописувати обмеження на використання пільг.

По-третє, сторони повинні відмовляти в наданні пільг тим юридичним особам, які здійснюють транснаціональні угоди тільки заради отримання податкових переваг.

Наразі Уряд затвердив Рекомендації з реалізації Плану дій з BEPS.

Також Кабмін постановою від 04.07.2017 р. №480 затвердив Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток, у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Він набув чинності 27.07.2017 р., а 14.08.2017 р. Державна фіскальна служба у своєму листі надала роз’яснення щодо особливостей його застосування.

Докладніше: http://finpost.com.ua/news/4798

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали