Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що для України означає приєднання до BEPS

08.09.2017

Компанія Baker Tilly проаналізувала особливості впровадження Плану BEPS в Україні та основні результати цього процесу.

МЕТА BEPS

Як зазначається в аналітичному огляді Baker Tilly, Організація Економічного Співробітництва та Розвитку розробила План з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS) на прохання країн «Великої двадцятки».

 Він є логічним продовженням тренду на прозорість фінансових практик, частиною якого є також боротьба з офшорами та уникненням оподаткування.

 Оскільки Україна хоче займати почесне місце у світовій політиці і економіці, вона також приєдналася до BEPS. Уряд вже розробляє концепцію втілення його у життя.

У рамках Плану розроблено 15 кроків, які покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Одним з них буде уніфікація договорів про уникнення подвійного оподаткування. Тобто, в усіх країнах-учасницях будуть однакові (більш чіткі та технічно досконалі) правила і стандарти. Положення старих двосторонніх договорів будуть замінені новими. Тому деякі виплати між резидентами цих країн можуть здійснюватися без податкових пільг і почнуть обкладатися податками в тій країні, з якої здійснюється виплата.

ПЛАН BEPS В УКРАЇНІ

Україна приєдналася до BEPS 1 січня 2017 року, зобов’язавшись імплементувати мінімальний стандарт Плану, який включає 4 етапи:

 – боротьба з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування;

– уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій;

– розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування;

– збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами. Для реалізації цих кроків у 2017 році повинні бути прийняті повноцінні закони. Вони передбачатимуть такі ініціативи:

– удосконалення процедури контролю за трансферним ціноутворенням і виведенням доходів за кордон;

– впровадження правил щодо контрольованих іноземних компаній;

– усунення зловживань у застосуванні конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;

 – обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами;

 – попередження уникнення статусу постійного представництва.

Якщо все піде за планом, і закони будуть прийняті у поточному році, а в 2018 році вони наберуть чинності, то вже в 2019 році Україну чекає впровадження автоматичного обміну інформацією між країнами, що приєдналися до BEPS (звіти country by country).

Крім того, з 2019 року почне діяти Крок 6 – «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими угодами про усунення подвійного оподаткування».

У Плані BEPS вказані три напрямки вирішення цієї проблеми.

По-перше, рекомендується включати пункти, які декларують намір сторін «уникати можливостей для нездійснення оподаткування шляхом ухилення або відходу від сплати податків».

По-друге, в договорах потрібно прописувати обмеження на використання пільг.

По-третє, сторони повинні відмовляти в наданні пільг тим юридичним особам, які здійснюють транснаціональні угоди тільки заради отримання податкових переваг.

Наразі Уряд затвердив Рекомендації з реалізації Плану дій з BEPS.

Також Кабмін постановою від 04.07.2017 р. №480 затвердив Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток, у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Він набув чинності 27.07.2017 р., а 14.08.2017 р. Державна фіскальна служба у своєму листі надала роз’яснення щодо особливостей його застосування.

Докладніше: http://finpost.com.ua/news/4798

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали