Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити у разі недостатнього страхового стажу для оформлення пенсії: ПФУ

19.01.2021 209 0 0

У Пенсійному фонді нагадали, як купити страховий стаж.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.      

Проте, чимало роботодавців забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії, і саме легальне працевлаштування дає право відстоювати власні інтереси перед роботодавцем, або у суді у випадку  заборгованості по заробітній платі чи порушення умов трудового договору.

У Пенсійному Фонді нагадали, що з 1 січня 2004 року наша країна перейшла до системи пенсійного страхування. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено: замість «трудового стажу» введено термін «страховий стаж».

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

 З 1 січня 2021 року - 6 000 х 22%=1320,00 грн.

Максимальний страховий внесок -72 000 грн (6000 *12)= 16 500 грн.

У разі, якщо працівнику нарахована заробітна плата на рівні, або більше законодавчо встановленого розміру, з якої сплачені страхові внески, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.      

У разі несплати роботодавцем страхових внесків за найманих працівників – такі періоди не зараховуються до страхового стажу, та не включаються в заробіток для розрахунку пенсії. Тіньові заробітні плати є не вигідні в першу чергу самим працівникам, адже негативно впливають на рівень їх соціального забезпечення.

Але залишається питання, що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії?

 Купівля страхового стажу можлива з 01.01.2004 року:

  • випадок від сьогодні і на майбутнє (ст. 10 ЗУ 2464 Про ЄСВ) - звернутися до ДПС – укласти договір можна, якщо ніде не працюєш і не отримуєш соціальні виплати (також мають право студенти). Договір укладається не менше ніж на рік і не більше ніж на 5 років.

За рік сплата – 15 840,00 грн (6000*22%-1320,00*12 міс). Обов’язково подати звіт!

  • випадок страховий стаж потрібний зараз (вихід на пенсію) внесок береться незалежно за який період ви купуєте, розрахунок відбувається по мінімальній зарплаті з коефіцієнтом 2 (тобто за рік 31 680,00 грн).

Через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.

  sud.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали