Ціни та корупція: як вони пов’язані між собою?
23.01.2018 167 0 0
Обов’язковою умовою економічної та політичної стабільності України, нажаль, є співробітництво з МВФ. Наша країна в умовах відсутності світових трендів, які можуть привести іноземні приватні інвестиції, розраховує лише на таке фінансування. Але міжнародні інституції висувають зустрічні вимоги, головною з яких є створення Антикорупційного суду.
Якщо Президент не погодиться на створення суду, в якому будуть по справжньому незалежні судді, то МВФ не надасть $3,5млрд. Без них закладений у бюджет 2018 року середньорічний курс долара в 29,3грн. буде значно вищим.
Одним із головних чинників росту цін цього року буде девальвація гривні. Тому якщо гривня впаде більше ніж на 7%, то ми побачимо значно більше зростання цін, ніж прогнозувалося. Тоді запланована інфляція в 9% може перетворитись на 12% або навіть 15%. За умов річної інфляції у 9% у 2018 році ми побачимо зростання цін на головні продукти на рівні 12%, а продукти лідери зростуть в ціні на 20-25%. За умов більшої інфляції їх вартість буде відповідно зростати.
У цьому році споживачі будуть обирати все більше імпортних продуктів та товарів, тому дефіцит торговельного балансу країни буде збільшуватись. Значення імпорту обладнання та технологій у погіршенні торговельного балансу України буде меншим за споживчий.
Перевага, яку будуть віддавати покупці товарам не вітчизняного виробництва пов’язана з тим, що в умовах низької собівартості Україна імпортозамістила багато продуктів та товарів легкої промисловості. Але за умов зростання їх собівартості роздрібні ціни також зростають й поступово досягнуть вартості імпортних продуктів та товарів. На теж розраховує і держава, очікуючи найбільші надходження від ПДВ із імпорту.
Висновок простий: небажання створювати Антикорупційного суд буде дорого коштувати всім нам без винятків. Із Днем Соборності, українці!
Джерело: http://uainfo.org/
Коментарі до матеріалу