Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бойлер vs централізовані поставки гарячої води: що вигідніше

Редакція

06.09.2016 701 0 0

У зв'язку з високою вартістю гарячої води споживачі всіляко намагаються економити енергоресурс, використовуючи для підігріву води бойлер.

Як же заощадити на оплаті централізованого гарячого водопостачання? В першу чергу, зменшити вартість гарячої води навіть при користуванні центральними мережами, можна встановити лічильник води. Наприклад, сім'я з трьох осіб використовує приблизно 4-5 куб. гарячої води. А без приладу обліку кількість використаної води налічують про показаннями загальнобудинкового лічильника. Із загального обсягу води, яку використовували всі споживачі багатоквартирного будинку, вичитують обсяг, спожитий у квартирах з лічильниками, а різницю ділять на всіх зареєстрованих у квартирах, які індивідуальними приладами обліку не обладнані. Так, на трьох нарахувати можуть і 40 куб. м.

Так що вигідніше для споживачів - централізована гаряча вода або нагріта за допомогою бойлера? На підігрів води бойлером на місяць необхідно витратити близько 150 кВт (за нинішніми тарифами - приблизно 136 грн). Ще треба буде заплатити за використану холодну воду - 4 куб. м - 55 грн. Разом, вартість гарячої води становитиме 160 грн.

У той же час 1 куб.м гарячої води, яка подається централізовано, варто 83 грн - сім'я за 4 куб.м води заплатить більше 300 грн.

Незважаючи на те, що користуватися бойлером вигідніше, відмовитися від централізованого постачання гарячої води непросто. Навіть при наявності лічильника води недостатньо перекрити вентиль і вписувати в квитанції 0 куб. м гарячої води. Таких споживачів вважатимуть неплатниками і нараховуватимуть обсяги використання ресурсу за нормами.

Щоб відмовитися від гарячої води, необхідно подати заяву в компанію, яка надає послугу.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали