Безвізовий режим відкриє можливість заробітку за кордоном
29.09.2016 181 0 0
Українці все частіше шукають краще життя за кордоном. Якщо нашим громадянам до цього не перешкоджали візи, то з введенням безвізового режиму країни Європи чекають хвилю міграції з України. Передбачається, що левову частину мігрантів становитимуть трудові "кадри", а приймаючою стороною виступить Польща.
Експерти стверджують, що українці будуть намагатися виїхати як туристи на кілька місяців, а далі залишаться працювати за кордоном. Бізнес - експерт Андрій Степановський заявляє, що «на валізах» вже 10% українців. Причину цього експерт бачить в тому, що уряд довів країну до тотального зубожіння, а більшість українців не впевнені в завтрашньому дні.
Чому обирають Польщу? Умови життя там близькі до українських, а робота не вимагає освіти. В основному поляки пропонують роботу в теплицях, доглядаючи за тваринами на фермах. Зарплата на рівні 600-800 доларів. Поляки вже готові до такої хвилі міграції. Крім того, деякий час тому повідомлялося, що поляки мають потребу в медичних сестерах і навіть готові оплачувати українкам всі витрати, пов'язані з навчанням і проживанням. У минулому році на ПМЖ до Польщі виїхали 6,4 тисячі осіб, а з початку року українцям видано 700 тисяч дозволів на роботу. Причому уряд готовий всіх мігрантів легалізувати і таким чином вирішити проблему нестачі кадрів.
Поляки, які мають освіту, їздять працювати до Німеччини і Австрії, де зарплата удвічі вище, а саме некваліфікованої робочої сили не вистачає. Українці, які мають освіту, їдуть працювати в Ізраїль, США, Угорщину, Німеччини. Зарплата там на рівні 1200-2000 доларів на місяць. У деяких вище, але це залежить від компанії. Така міграція не залежить від безвізового режиму. А трудові мігранти не їдуть невідомо куди, а заздалегідь шукають компанію, а потім мігрують.
«Люблять» українці і Росію. Там, в основному, будують, збирають меблі, працюють на закритих фермах. Зарплатою в РФ не радують - 400-500 доларів, проте це все одно вище, ніж в Україні.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу