Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Безвиз з Євросоюзом: досвід сусідів України

Редакція

12.05.2017 105 0 0

Здійснилося, Україна нарешті пройшла останню європейську інстанцію на шляху до довгоочікуваного безвизу. Європейська рада вчора, 11 травня, дав добро на лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС.Тепер 17 травня в Страсбурзі в приміщенні Європарламенту урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Рішення опублікують в офіційному журналі ЄС, і через 20 днів воно вступить в силу. Приблизно 11 червня європейські країни включать зелене світло власникам українських біометричних паспортів для короткострокових поїздок.

Нагадаємо, безвиз буде діяти для туристичних поїздок на термін до 90 днів протягом півроку.

ХТО ПОЇДЕ. Дані соцопитувань свідчать, що найбільше зрадіють такій новини жителі західних і центральних регіонів країни, які мають фінансову можливість або знаходяться в територіальній близькості до кордону ЄС. Так, згідно з дослідженням групи «Рейтинг», безвиз значно спростить життя мешканцям Ужгорода (де 35% респондентів виїжджали в країни Європи один і більше разів за останні п'ять років), Івано-Франківська (33% були в ЄС), Львова (28%), Тернополя і Києва (по 27%). А ось практично не бувають в Єврозоні жителі Сєвєродонецька (лише 5% опитаних виїжджали в країни ЄС), Сум, Запоріжжя та Кропивницького (в цих містах 6% виїжджали в країни ЄС), а також Харкова (8%).

Будемо їздити по-новому вже з 11 червня.

ДОСВІД СУСІДІВ. Тим часом у Грузії, де безвиз з ЄС діє трохи більше місяця, вільним в'їздом в європейські країни вже скористалися 11,7 тисячі громадян, з яких не пустили лише 26 осіб. Причинами відмови були відсутність або біометричного паспорта, або виразної мети візиту. До речі, перший прикордонний контроль народ проходить ще у Грузії. На нашому кордоні проводять маленьке співбесіду; зворотний квиток запитують, бронь готелю. Але взагалі з приводу правил вся Грузія поінформована: раніше видавали інформаційні буклети, інформували за правилами в'їзду по телебаченню і радіо.

А от у сусідній Молдові, яка користується безвізовим режимом з ЄС з 2014-го, кажуть, що зараз на кордоні вже нічого, крім паспорта, і зовсім не питають. Перший час цікавилися метою поїздки, зрідка квитки питали. Але потім зрозуміли, що ті, хто хоче працювати в ЄС, давно зробили румунське громадянство, у нас це не проблема (Румунія є членом ЄС).

Бум біометрики на Донбасі і в Криму

Громадяни України, які живуть на окупованих територіях Донбасу, теж готуються до безвизу — активісти кажуть, що в так званих «ЛНР» і «ДНР» зросла кількість фірм, що пропонують зробити український біометричний закордонний паспорт. Приміром, у Донецьку буквально на кожному стовпі розвішені подібні оголошення. Ціна питання — 3 тис. грн з поїздкою на підконтрольну Україні територію.

А ось в окупованому РФ Криму останні два роки спостерігається ажіотаж навколо української біометрики: «За даними ГФС, в 2015-2016 рр. було видано 26 140 біометричних закордонних паспортів і 5304 біометричних документів, що дітям до 16 років. Левова частка — це особи, які проживають у Криму. Люди сідають на поїзд в Новоолексіївці і їдуть в той регіон, де зуміли домовитися. Цікаво буде порівняти статистику за підсумками 2017 р. В Криму і Севастополі вже маса оголошень «Оформимо український закордонний паспорт. Без виїзду на материк».

Джерело: http://www.segodnya.ua/  

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали