Трапляється так, що ви колись брали кредит і вважаєте, що давно і повністю за ним розрахувались. Та на вашу адресу несподівано починають надходити листи про заборгованість перед фінансовою установою на астрономічні суми.
На стадії укладання договору з фінансовою установою чи пізніше, якщо суперечка щодо стягнення кредитної заборгованості вже в суді, ви повинні враховувати такі хитрощі банків:
Як захистити права споживачів фінансових послуг
Якщо банк чи інша фінансова установа порушує законодавство і не дотримується умов кредитного договору, то споживач фінансової послуги може, за відповідних правових підстав, звернутися до суду з позовом чи зустрічним позовом для захисту своїх прав.
За наявності підстав на те, споживачі фінансових послуг можуть обрати такі способи захисту своїх прав, як подання позову про визнання недійсним кредитного договору; про визнання виконавчого напису нотаріуса щодо стягнення кредитної заборгованості таким, що не підлягає виконанню; про зобов'язання вчинити певні дії (наприклад, здійснити перерахунок заборгованості або повернути надмірно сплачені кошти на рахунок споживача); про зобов'язання утриматися від певних дій; про відшкодування моральної шкоди за наявності такої тощо.
Умисне невиконання рішення суду, що набрало законної сили, або перешкоджання його виконанню може тягти за собою відповідальність для винної особи за статтею 382 Кримінального кодексу.
Якщо людина дізналася, що їй продовжують нараховувати борги за кредит, важливо своєчасно звернутися по правову допомог.
Бажано взяти з собою на юридичну консультацію відповідні документи (кредитний договір, банківську виписку по кредиту, отримані ухвали суду і позовні заяви, листи банку тощо).
Вам підкажуть, як правильно обрати спосіб захисту своїх прав, за потреби допоможуть правильно скласти заяву чи скаргу до банку.
minjust.gov.ua