Оренда землі сільгосппризначення: законодавча база та зміни
10.05.2018 3450 0 1
Україна все ж таки залишається аграрною країною. За недавніми підрахунками Державної статистики України, в 2017 році експорт сільськогосподарської продукції збільшився на 24,3% в порівнянні 2016 м, і дана тенденція тільки набирає обертів. У зв'язку зі сформованими обставинами, оренда сільськогосподарської землі є хорошим джерелом доходу.
У цій статті розповімо, які нововведення, що регулюють порядок оренди сільськогосподарських земель з'явилися в законодавстві України.
З 7 квітня 2015 року в силу вступили поправки до «Закону України N 191-VIII». Основне завдання цього закону - дерегуляція сільськогосподарської діяльності аналогічно європейським стандартам.
Також однією з цілей цієї реформи було потрапляння у всесвітній рейтинг Doing Business. Це важливий для нашої країни рейтинг, який підвищить статус України в світовому співтоваристві. Так як позиція країни в цьому списку безпосередньо залежить від стану середовища підприємницького бізнесу, в закон, який регулює правила підприємницької діяльності вирішили внести деякі зміни.
Нововведення в сфері підприємницької діяльності зачепили і агропромисловий сектор України. Завдяки цьому, отримати документи для оренди сільськогосподарської землі стало набагато простіше.
Тепер для того, щоб оформити договір оренди, потрібно дотримуватися всього 3 умови:
наявність об'єкта оренди (його кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
термін дії оренди;
умови, на яких було укладено договір оренди (розмір, індексація, способи сплати орендної плати).
До того ж, за згодою сторін, в договорі оренди можуть бути зазначені й інші умови.
Оренда земельної ділянки: недоліки та переваги
З іншого боку, змінився мінімальний термін оренди земель сільськогосподарського призначення. Тепер договір оренди земельної ділянки між сторонами може бути укладений не менше, ніж на 7 років.
Також отримати державну землю в користування можна за допомогою аукціону, на якому стартова ціна повинна становити не менше 8% її нормативної оцінки. Так, на даний момент, середня ставка на землю в Україні становить 13-15% від вартості.
Завдяки змінам в законодавстві отримати землю для здійснення сільськогосподарської діяльності стало набагато простіше.
Якщо ви хочете розпочати підприємницьку діяльність і при цьому добре розбираєтеся в сільському господарстві - можете скористатися ситуацією і легко почати досить прибутковий бізнес в Україні.
https://www.zagorodna.com/
Укладаємо договір оренди: загальні правила
Коментарі до матеріалу