Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агробізнес в інфографіці

Редакція

24.10.2016 891 0 1

Український агропромисловий комплекс, згідно з даними Держстату, навіть під час кризи приносить дохід і забезпечує приплив іноземної валюти. Україна займає лідируючі позиції в світі по виробництву і експорту багатьох продуктів.

Нагадаємо, що сільське господарство становить 12% ВВП України. У цій сфері працює кожен п'ятий українець.

Україна - номер один в світі по виробництву і експорту соняшнику. Українські аграрії займають 2-е місце з експорту зернових і горіхів і 3-е - по виробництву і експорту ячменю, а також з експорту ріпаку.

1. Наочна статистика українського агробізнесу в прикладах.

Згідно з підрахунками AGGEEK:

    курятини ми виробляємо настільки багато, що, якби захотіли, то змогли нагодувати нею всіх жителів Південної Кореї, і ще трохи залишиться. А це 51,5 млн чоловік;

    українським молоком можна напоїти 4,8 мільярда хворих на застуду дітей, якщо дати їм одноразово 1 стакан молока з медом;

    нашим соняшниковою олією можна заповнити 15 найбільших у світі басейнів. Один з таких басейнів знаходиться в Чилі. Його площа - 8 га, довжина - 1 км;

    виробленого цукру досить, щоб зварити 933 тисяч тонн варення;

    виробленого в 2015 році сиру нам вистачило б на 2,5 мільйона чоловік.

2. В даний час АПК провідна галузь української економіки.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографіка 2015 року частка продукції АПК у зовнішній торгівлі України збільшилася до 38%. Це говорить про те, що продаж продуктів харчування дуже вигідна бюджету і приватному бізнесу.

Дохід від продажу кукурудзи, соняшникової олії та інших товарів здійснюють позитивний вплив на платіжний баланс України і підтримує нестабільну економіку України.

Також сільське господарство становить 12% ВВП. В АПК працює кожен п'ятий українець.

3. Україна - і номер сім по експорту борошна.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеПо думку прем'єр-міністра Гройсмана, в «борошняному» напрямку у аграріїв України дуже великий потенціал.

4. Площа українських чорноземів дорівнює площі Великобританії.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеУспехі українців на аграрному ринку, в першу чергу, засновані на багатому природному ресурсі: незвичайно сприятливому ґрунті.

Більшість країн світу не володіють і десятою частиною того, що має Україна. Сукупна площа українських чорноземів порівнянна з площею Великобританії.

Особливо плідною є південна і центральна частини України, де близько 50% території становить чистий чорнозем.

5. Українські аграрії розпоряджаються землями в Україні не дуже ефективно.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеПрі наявності прекрасного чорнозему і сприятливого клімату, в Україні низька врожайність: на одному гектарі аграрії вирощують менше кукурудзи і пшениці, ніж в країнах Європи.

Низькі врожаї через нерозвинених технологій, відсутності державної підтримки і невирішене питання з ринком землі. Україна славиться значними обсягами експорту. Але графік вище доводить, що значне виробництво зернових відбувається не за рахунок високої врожайності, а за рахунок найбільших площ.

6. Молочна продукція - перша в сфері українського тваринництва.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеЕслі розглядати кожну українську область з точки зору того, чого в ній більше всього роблять із продукції АПК, то побачимо, що по всій країні це буде молоко. На другому місці - яйця, далі - м'ясо птиці і свинина.

7. Ефективність агробізнесу України набагато нижче, ніж в Європі.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеПостоянно піднімається тема про унікальність можливостей української землі і прекрасного клімату. Ми зробили просте порівняння: в країнах, чия площа родючих земель приблизно така ж, як в Україні (Франція, Німеччина), сільськогосподарської продукції виробляється більше в кілька разів.

Видимий ситуація виникла через малу ефективність українського АПК. Причина успіху сільськогосподарського комплексу ЄС - велика державна підтримка європейських фермерів і більш висока вартістю продукції. Нагадуємо: за розмірами території, Україна є 2-ю країною в Європі.

8. Навіть у промислового Донбасу є аграрний потенціал.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеОб'ём врожаю на території підконтрольного Україні Донбасу також порадував українців. У Луганській і Донецькій областях за 2015 рік ми зібрали 2,5 млрд тонн зернових. Приблизно стільки ж збирає Сербія. І це тільки з частини Донбасу!

9. При цьому основним покупцем української сільськогосподарської продукції стала Азія.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеАзія - найбільший покупець української агропродукції. Європа є одним з основних споживачів агропродукції, але не найбільшим.

Азія купує соняшникової олії, кукурудзи та іншої продукції АПК на 7 млрд доларів на рік. Це майже в 1,5 рази більше, ніж купують країни ЄС разом узяті.

10. Ті, хто голосував за Ющенка, їдять більше, ніж ті, хто голосував за Януковича.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеВозможно, раціон залежить від політичних уподобань, або переваги від раціону, а може це випадковий збіг. У будь-якому випадку, цікавий факт: найменше їжі з'їли в 2015 році в Запорізькій області, найбільше - в Черкаській.

Джерело: http://businessviews.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали