Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Агробізнес в інфографіці

24.10.2016

Український агропромисловий комплекс, згідно з даними Держстату, навіть під час кризи приносить дохід і забезпечує приплив іноземної валюти. Україна займає лідируючі позиції в світі по виробництву і експорту багатьох продуктів.

Нагадаємо, що сільське господарство становить 12% ВВП України. У цій сфері працює кожен п'ятий українець.

Україна - номер один в світі по виробництву і експорту соняшнику. Українські аграрії займають 2-е місце з експорту зернових і горіхів і 3-е - по виробництву і експорту ячменю, а також з експорту ріпаку.

1. Наочна статистика українського агробізнесу в прикладах.

Згідно з підрахунками AGGEEK:

    курятини ми виробляємо настільки багато, що, якби захотіли, то змогли нагодувати нею всіх жителів Південної Кореї, і ще трохи залишиться. А це 51,5 млн чоловік;

    українським молоком можна напоїти 4,8 мільярда хворих на застуду дітей, якщо дати їм одноразово 1 стакан молока з медом;

    нашим соняшниковою олією можна заповнити 15 найбільших у світі басейнів. Один з таких басейнів знаходиться в Чилі. Його площа - 8 га, довжина - 1 км;

    виробленого цукру досить, щоб зварити 933 тисяч тонн варення;

    виробленого в 2015 році сиру нам вистачило б на 2,5 мільйона чоловік.

2. В даний час АПК провідна галузь української економіки.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографіка 2015 року частка продукції АПК у зовнішній торгівлі України збільшилася до 38%. Це говорить про те, що продаж продуктів харчування дуже вигідна бюджету і приватному бізнесу.

Дохід від продажу кукурудзи, соняшникової олії та інших товарів здійснюють позитивний вплив на платіжний баланс України і підтримує нестабільну економіку України.

Також сільське господарство становить 12% ВВП. В АПК працює кожен п'ятий українець.

3. Україна - і номер сім по експорту борошна.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеПо думку прем'єр-міністра Гройсмана, в «борошняному» напрямку у аграріїв України дуже великий потенціал.

4. Площа українських чорноземів дорівнює площі Великобританії.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеУспехі українців на аграрному ринку, в першу чергу, засновані на багатому природному ресурсі: незвичайно сприятливому ґрунті.

Більшість країн світу не володіють і десятою частиною того, що має Україна. Сукупна площа українських чорноземів порівнянна з площею Великобританії.

Особливо плідною є південна і центральна частини України, де близько 50% території становить чистий чорнозем.

5. Українські аграрії розпоряджаються землями в Україні не дуже ефективно.

10 цікавих фактів про українців агробізнесі в інфографікеПрі наявності прекрасного чорнозему і сприятливого клімату, в Україні низька врожайність: на одному гектарі аграрії вирощують менше кукурудзи і пшениці, ніж в країнах Європи.

Низькі врожаї через нерозвинених технологій, відсутності державної підтримки і невирішене питання з ринком землі. Україна славиться значними обсягами експорту. Але графік вище доводить, що значне виробництво зернових відбувається не за рахунок високої врожайності, а за рахунок найбільших площ.

6. Молочна продукція - перша в сфері українського тваринництва.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеЕслі розглядати кожну українську область з точки зору того, чого в ній більше всього роблять із продукції АПК, то побачимо, що по всій країні це буде молоко. На другому місці - яйця, далі - м'ясо птиці і свинина.

7. Ефективність агробізнесу України набагато нижче, ніж в Європі.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеПостоянно піднімається тема про унікальність можливостей української землі і прекрасного клімату. Ми зробили просте порівняння: в країнах, чия площа родючих земель приблизно така ж, як в Україні (Франція, Німеччина), сільськогосподарської продукції виробляється більше в кілька разів.

Видимий ситуація виникла через малу ефективність українського АПК. Причина успіху сільськогосподарського комплексу ЄС - велика державна підтримка європейських фермерів і більш висока вартістю продукції. Нагадуємо: за розмірами території, Україна є 2-ю країною в Європі.

8. Навіть у промислового Донбасу є аграрний потенціал.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеОб'ём врожаю на території підконтрольного Україні Донбасу також порадував українців. У Луганській і Донецькій областях за 2015 рік ми зібрали 2,5 млрд тонн зернових. Приблизно стільки ж збирає Сербія. І це тільки з частини Донбасу!

9. При цьому основним покупцем української сільськогосподарської продукції стала Азія.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеАзія - найбільший покупець української агропродукції. Європа є одним з основних споживачів агропродукції, але не найбільшим.

Азія купує соняшникової олії, кукурудзи та іншої продукції АПК на 7 млрд доларів на рік. Це майже в 1,5 рази більше, ніж купують країни ЄС разом узяті.

10. Ті, хто голосував за Ющенка, їдять більше, ніж ті, хто голосував за Януковича.

Цікаві факти про українців агробізнесі в інфографікеВозможно, раціон залежить від політичних уподобань, або переваги від раціону, а може це випадковий збіг. У будь-якому випадку, цікавий факт: найменше їжі з'їли в 2015 році в Запорізькій області, найбільше - в Черкаській.

Джерело: http://businessviews.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали