Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агро-новини 5 березня

Редакція

07.03.2017 129 0 0

Стотисячне місто перевело котли на солому та щепу

У Кам’янець-Подільскому перевели всі об’єкти теплоенергетичного комплексу на тверде біопаливо — солому, деревину та щепу.

Незабаром сумарна потужність твердопаливних котлів у місті становитиме 18,9 МВт.

У 2011-2016 рр. вдалось провести модернізацію обладнання і ввести в експлуатацію шість котелень на твердому паливі — пелетах із соломи, дровах та щепі загальною потужністю 11,47 МВт. Триває реконструкція ще однієї котельні, де встановлено твердопаливний котел потужністю 2,5 МВт.

Також за рахунок кредиту Світового банку будується новітня теплоелектростанція, яка працюватиме з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами.

Тут буде встановлено унікальну турбіну з модулем ОRS. Особливість роботи турбіни «органічний цикл Ренкіна» полягає у використанні рідини з температурою 200°С. Цей проект цілком заслуговує на звання ексклюзивного, адже Кам’янець стане п’ятим у світі і лише третім у Європі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва теплової енергії.

Загалом, в масштабах стотисячного міста вдалося досягти повної енергетичної незалежності.

Експерт назвав головний фактор росту урожайності

Загальна урожайність зернових в Україні росте, але переважно за рахунок збільшення площ під кукурудзою, у якої цей показник значно вище за інші культури. Ця тенденція спостерігатиметься і надалі.

Дуже сильно показник врожайності залежатиме від політики держави, її стратегічної спрямованості, вважає глава УЗА.

У Європі фігурують переважно фермерські господарства, які кожну свою ділянку у 100-150 га намагаються найефективніше використовувати, застосовуючи сучасні технології, зокрема, забезпечуючи там зрошення. Натомість великі українські агрохолдинги, найближчим часом не зможуть вкласти достатньо коштів у зрошення. На малих площах це зробити легше.

Україна вичерпала річну євроквоту на цукор

Україна повністю вичерпала річну квоту на 2017 рік на безмитний експорт цукру до країн Європейського союзу.

Тарифну квоту на 2017 рік на експорт вітчизняного цукру до країн ЄС (20,07 тис. тонн) використано повністю.

За підсумками 2016 року основними споживачами вітчизняного бурякового цукру були країни Азії, Африки та СНД. Також українські підприємства освоїли нові ринки збуту, такі як Шрі-Ланка, М’янма, Бенін, Македонія, Джибуті, Китай та Південна Африка.

Джерело: http://teren.in.ua/2017/03/05/agro-no...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали