Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Абонплата на опалення і воду: платитимемо цілий рік

05.06.2018


В Україні найближчим часом може з'явиться абонплата на воду, тепло і газ. Чинні тарифи можуть розділити на декілька складових, одну з яких доведеться платити незалежно від того, використовуєте ви комунальну послугу чи ні. Відповідні нововведення передбачені прийнятими законами «Про житлово-комунальні послуги» та «Про ринок природного газу».

Абонплату на газ уже затвердили, на черзі опалення і вода

Національна комісія з енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) ще минулого року прийняла рішення ввести в Україні абонплату на газ. Необхідність такого рішення не обговорюється - згідно з уже ухваленим законом абонентську плату зобов'язані ввести. Більше того, вона передбачена і в меморандумі з МВФ.

Завдання комісії - визначити методику. Перший варіант - рахувати абонплату на максимальну пропускну здатність газового лічильника - викликала обурення як серед експертів, так і серед простих споживачів. Річ у тім, що більшість сімей використовує газ лише для готування і якщо для них порахувати за максимальною пропускною спроможністю, то, використовуючи в середньому 1,2 кубометра газу, довелося б платити абонплату як за 2,5 куби.

Після методику перерахували, а саме рішення відтермінували. Так, згідно з останнім варіантом, для всіх українців, які користуються тільки газовою плитою, встановлять абонплату на 1,2 кубометра газу. 

Так, у столиці абонплата на 2,5 куби газу (стара методика) складе 29,3 грн, а за новою методикою з таким же лічильником доведеться платити 11,48 грн/міс.

Українці і зараз платять за можливість будь-якої миті користуватися газом. Те, що називають абонплатою, входить до основного тарифу. Якщо абонплату відокремлять від вартості самого газу, то в першу чергу виграють від такого рішення українці з газовим опаленням. Для прикладу, спалюючи 100 кубів, за чинними правилами треба заплатити близько 690 грн, а з абонплатою (лічильник G4) такий же об'єм блакитного палива обійдеться приблизно у 639 грн.

Таким чином, після введення абонплати, незалежно від того, витрачаєте ви газ чи ні, щомісяця доведеться платити фіксовану суму - від 12 до понад 100 грн. Тариф на сам газ при цьому знизять на 13-15%.

У той же час абонплата на воду - нововведення для України. Абонплата на якість надаваних послуг не вплине, а от тариф при цьому зміниться. Відповідно до прийнятого закону, зібрані гроші витрачатимуть на розподіл комунальної послуги, обслуговування приладів тощо. Сума абонплати може скласти близько 10-30 грн на місяць. І, як і з газом, платити її доведеться навіть тим, хто зовсім не користується водою.

Платити за опалення доведеться цілий рік

Абонплату на опалення в Україні мали ввести у минулому році. В усякому разі, таке зобов'язання на себе взяли українські чиновники, підписавши меморандум з МВФ. Вже зараз рішенням місцевої влади в окремих містах тарифи на тепло розділені на дві складові. Перша - вартість Гкал енергії. Друга - вартість утримання інфраструктури (абонплата). Другий платіж - близько 100 грн - приходить цілий рік. Незабаром таку практику можуть ввести по всій Україні.

У такому випадку за опалення доведеться платити навіть влітку. Але взимку за рахунок поділу тарифу суми в платіжках можуть бути нижчими. Для прикладу, підприємству потрібно зібрати 1000 грн на обслуговування мереж. Якщо брати платежі тільки в опалювальний сезон (7 місяців), то взимку доведеться віддавати по 142,8 грн. Якщо розбити платежі на цілий рік, то щомісяця доведеться віддавати 83,3 грн. В такому випадку взимку вартість опалення може зменшитись приблизно на 40 грн.

Граничний розмір абонентської плати, згідно закону, має визначити уряд. У той же час абонплату на газ повинні затвердити у НКРЕКП. До слова, минулого тижня в Україні затвердили новий склад комісії. Працювати вони будуть до 2024 року. Одне із завдань членів регулятора - завершити ті реформи, які розпочав минулий склад. І абонентська плата в Україні на комунальні послуги - справа часу.

https://www.obozrevatel.com

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали