Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

9 способів інвестування, доступних простим українцям

Редакція

20.09.2016 152 0 0

Різні види інвестування відрізняються в плані оперативності генерації прибутку. Якщо метод обіцяє принести великі гроші вже в короткостроковому періоді, то в ньому закладено великий ризик. Для управління ризиками та їх мінімізації потрібні додаткові вміння.

Види інвестування класифікують за різними методами. Ми пропонуємо вам схему від самого легкого і зрозумілого до найбільш просунутого методу.

1. Банківський депозит

Сьогодні депозити складно розглядати як інструмент інвестування. В останні роки в Україні вони діють як засіб компенсації втрат через девальвацію. В умовах нестабільності банківської системи та швидкої інфляції депозити в іноземній валюті перетворилися в ризиковану операцію, а ставки за вкладами у гривні в кращому випадку покривають темпи її девальвації.

За оформлення депозиту не потрібно платити. Кожен клієнт визначає банк і депозитну програму в залежності від ступеня довіри до фінустанови і планів щодо подальшого нарощування депозиту. Не варто спокушатися високими ставками: банки часто пропонують їх, щоб поповнити валютні резерви в умовах поганої ліквідності.

2. Банківський вклад в дорогоцінні метали

Проблема всіх валют полягає в тому, що рано чи пізно вони девальвують. У той же час золото постійно дорожчає і дозволяє заробити тим, хто у нього інвестував. Інвестування в дорогоцінні метали діє за принципом депозиту. Вкладникам нараховуються відсотки як в металах, так і в грошах. Також існує можливість торгувати злитками дорогоцінних металів, фіксуючи прибуток за допомогою коливань ціни. Але для таких операцій необхідно володіти великим стартовим капіталом.

Класичний спосіб подібного інвестування - відкриття знеособленого металевого рахунку (без реальної покупки злитків) у перевіреному банку. Такий внесок приносить більший дохід, ніж стандартна депозитна програма. Якщо депозити дозволяють тільки компенсувати інфляцію, то вклади в дорогоцінні метали принесуть вам 2-3% річних.

3. Недержавні пенсійні фонди

Пенсіонери з Європи і США протягом усього життя відкладають частину грошей в приватний пенсійний фонд, щоб мати можливість в старості подорожувати по світу. Це більш вигідний вид інвестування, ніж державні пенсійні програми.

Правда, в українських реаліях такий варіант капіталовкладення теж виглядає ризикованим, оскільки складно передбачити, що трапиться з фінансовою установою через кілька десятків років. В цілому вибирати фонд потрібно за тим же принципом, що і банк для відкриття вкладу. Уважно ознайомтеся зі стратегією капіталовкладення і чекайте дивідендів.

Потрібно змиритися з тим, що ви не дочекаєтеся швидкого прибутку, так як відкладаєте гроші на старість. Але зате в майбутньому ви зможете щомісяця отримувати значну суму, що перевищує державні виплати пенсіонерам. Вам вирішувати, яким буде розмір додаткової пенсії. Якщо ви почнете відкладати вже в молодості, при цьому перераховуючи в фонд від 5% доходу, то до старості у вас накопичиться пристойна сума грошей. Ось тільки головне, щоб до вашої пенсії дотягнув сам фонд, в який ви вкладаєте кошти.

4. Пайові інвестиційні фонди

Спрощена схема цього виду інвестування виглядає так: люди об'єднуються в групу і разом вирішують, куди вкласти свої кошти. Потім дається взнаки ефект масштабу. Велика кількість грошей можна інвестувати в різні інструменти, тим самим обмеживши ризики. Якщо частина капіталовкладень принесе збиток, інша частина все одно дозволить отримати прибуток. Потім її розподілять між усіма акціонерами. Подібні фонди також можуть звернутися за допомогою керуючого, але йому необхідно буде платити.

Цей варіант дозволяє отримати хороший прибуток. Але тут потрібно уважно підійти до вибору партнерів.

5. Нерухомість, машини і обладнання

Ще одна хороша опція для інвестора - придбати товар з тривалим терміном експлуатації і здати його в оренду. Для цього потрібно добре вивчити свій ринок і вкласти значну суму в самих ходовий товар.

Нестабільний ринок нерухомості і складна фінансова ситуація в країні на даний момент зробили невигідним придбання квартир і автомобілів з метою здачі в оренду. Вони обійдуться вам в кругленьку суму, а попит на них навряд чи буде великий. Але зате істотним попитом користуватиметься спеціальне обладнання (наприклад, інструменти для ремонту). У повсякденному житті його використовують рідко, тому багато людей вважають за краще орендувати подібні інструменти.

Подібна дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали