8 способів домогтися збільшення зарплати
23.02.2017 686 0 0
Всім нам важливо отримувати від роботи не тільки моральне, але й матеріальне задоволення. Адже хороша праця має бути справедливо оплаченою. Але найчастіше буває так, що людина працює з року в рік, розвивається сама і покращує результати своєї діяльності, а зарплата... зарплата залишається на місці.
Щоб з вами такого не трапилося потрібно уміти довести керівництву, чому ти заслуговуєш більшого.
Сьогодні ми зібрали для вас 8 способів, як домогтися гідного збільшення свого окладу.
Збільшення навантаження
Не бійтеся брати на себе більше відповідальності, ніж інші. Майте хоробрість відстоювати свої позиції і досягати бажаного результату.
Менеджер Іван хотів керувати додатковим салоном меблів. Директор мережі відмовив, так як був впевнений, що в такому випадку перший салон зменшить продажі.
Співробітник хотів звільнитися, але вирішив ще раз спробувати переконати свого начальника. Він розробив детальний бізнес-план та в цифрах показав, чому бажане призначення вигідніше ніж наймання роботу нового керівника і його навчання. Таким способом вдалося переконати директора.
Як результат, за півроку у другого салону зросли продажі. А Іван отримав посаду директора всіх салонів мережі. При цьому його зарплата істотно збільшилася.
Уроки:
Підкріплюйте свою думку цифрами. Треба відстоювати свою позицію, але робити це не тільки на словах, але і за допомогою чіткого плану і детальних розрахунків.
Знайдіть спосіб поліпшити роботу. Вам не підвищать заробітну плату тільки за те, що ви завжди приходите на роботу. Знайдіть спосіб зробити так, щоб з підвищенням вашого окладу компанія стала працювати краще.
Приймайте рішення самостійно. Якщо робити тільки те, що кажуть, на зростання можна не розраховувати.
Використання пропозиції від конкурента
Таким способом можна скористатися лише у випадку отримання реальної пропозиції про роботу. Адже більшість керівників сприймають такі розмови як маніпуляцію.
Наприклад, програміст Олег кілька років працював в одній компанії. Він навіть не думав про перехід на інше місце, адже зарплата і темп її зростання його влаштовували. Сталося так, що Олегу надійшла пропозиція від компанії-конкурента, зарплата там виявилася вище. Співробітник не мав наміру змінювати місце роботи, але все ж пішов до керівництва і чесно описав ситуацію.
Роботодавець не хотів втрачати хорошого співробітника і запропонував збільшити його оклад.
Уроки:
Продемонструвати попит. Цінність співробітника, якого хоче переманити компанія–конкурент, неодмінно зростає в очах роботодавця.
Попросити пораду. Не кожен директор зможе відпустити свого співробітника, який прийшов і чесно розповів про привабливу пропозицію. У будь-якому випадку керівник буде щось робити.
Піти на нижчу посаду, але з кращими перспективами
Не варто боятися тимчасового погіршення, важливо мати подальші перспективи та умови для розвитку.
Арт-директор інтернет-проекту Ольга працювала за кордоном, але була змушена повернутися у свою країну. Аналогічну роботу знайти не змогла. Їй порадили піти на тимчасове пониження в посаді і грошах.
Ольга погодилася і почала працювати в дизайн-агенції. Її рівень був вище, ніж у всіх колег, включаючи операційного директора. Вже до кінця випробувального терміну дівчині запропонували місце креативного директора. Вона не тільки змогла вийти на новий рівень, але і стала заробляти більше, ніж раніше.
Уроки:
Прийняти ситуацію. Фахівцям буває важко прийняти зниження посади і зарплати, незалежно від того, які перспективи їх чекають попереду.
Постаратися змінити ситуацію собі на користь. Якщо ви вмієте добре працювати, то обов'язково досягнете результатів. У такому випадку вас чекає підвищення зарплати.
Зміна роботи з підвищенням окладу
Не всім так щастить, але такий варіант можливий.
Альбіна працювала в туристичній компанії. У неї не склалися стосунки в колективі і вона вирішила підшукати собі інше місце роботи.
У відкритому доступі вона знайшла гарну пропозицію, що її зацікавило. Вона успішно пройшла стажування і її взяли на роботу. Зарплата виявилася вище колишньої плюс умови роботи були набагато краще.
Уроки:
Стежити за ринком праці. Варто все ж моніторити вакансії, і час від часу оновлювати резюме.
Не переставати вчитися. Якщо у вас з'являється можливість отримати новий досвід, то обов'язково використовуйте її. Адже ви не знаєте, які навички вам можуть стати корисними вже завтра.
Бути на зв'язку. Якщо ви шукайте роботу, то намагайтеся щодня перевіряти електронну пошту і відповідати на дзвінки з незнайомого номера. Адже рішення часто приймаються миттєво, важливо в потрібний час опинитися на зв'язку.
Додаткові завдання всередині компанії
Програміст Юрій хотів збільшити дохід. Йому запропонували виконувати роботу в надурочний час в цій же компанії (а це +10% до загальної суми окладу).
Керівник розумів, що вигідно доручати такі завдання своєму фахівцю, а не якомусь фрілансеру.
Уроки
Питати. Хочете отримати додаткову роботу, запитайте про це у свого керівника і запропонуйте допомогу.
Працювати. Хочете отримувати більше? Готуйтеся працювати більше і якісніше.
Джерело: http://hyser.com.ua/community/10-spos...
Коментарі до матеріалу