7 найкращих стартапів 2016 року
05.01.2017 285 0 0
Кожен з цих проектів запам'ятався оригінальною ідеєю, яскравим дебютом і великим успіхом серед інвесторів. Всі стартапи, які потрапили в наш список, існують не більше трьох років, а три з них виникли тільки в минулому році. Звичайно, тільки час покаже їх реальну вартість, але принаймні в 2016 році вони викликали справжній фурор.
1. Juicero
У 2014 році ентузіасти з Кремнієвої долини намагалися замінити їжу сумішшю Soylent, а в 2016-му вони придумали ще один інноваційний продукт – соки від Juicero.
Стартап Juicero об'єднує в собі велику фабрику з виробництва кухонного обладнання для замовлення здорової їжі. І все це поєднується в рамках популяризації ідеї здорового способу життя.
Ідея проекту народилася в 2012 році, коли бізнесмен Даг Еванс захотів створити систему, що дозволяє пити вдома свіжовичавлений сік, але при цьому не витрачати час на його приготування і догляд за соковижималкою. У процесі розробки стартап встиг залучити близько 100 млн доларів – більш ніж гідний показник для людини, яка ніколи до цього не займався технологічними проектами.
Стартап запустили навесні минулого року. Juicero пропонує придбати за 699 доларів пристрій, що нагадує кавову машину, яка робить сік. Інгредієнти для соку можна придбати за 4-10 доларів. Juicero продає їх у спресованому вигляді маленьких пакетах. Інгредієнти можна купити за допомогою спеціального сервісу або підписатися на доставку.
У кожного пакета є свій унікальний код, за яким машина для приготування соку визначає, чи не закінчився у продукту, термін придатності і не був він зроблений сторонньої компанією. Якщо пристрій виявить зіпсований продукт або підробку, то не буде готувати сік. Машина Juicero робить напій, який за складом і виглядом повністю відповідає натуральному свіжовичавленому соку, але для його виробництва не потрібно ніяких зайвих турбот і зусиль.
У 2016 році стартап привернув 118 млн доларів інвестицій. Експерти кажуть, що він може стати другим Nespresso (стартап, який здійснив революцію в приготуванні кави в домашніх умовах).
2. Prisma
За 10 днів з моменту виходу додатки його завантажили в App Store більше 1 млн разів. Такими темпами не набирали популярність навіть найвідоміші фотопрограми – Instagram і MSQRD. При цьому в компанії Prisma Labs, яка розробила додаток, в той час працювали лише 4 людини. Творець програми Олексій Моїсеєнко після успіху свого дітища пішов з Mail.Ru, а інтернет-холдинг вклав гроші в проект свого екс-співробітника. За підрахунками ЗМІ, Mail.Ru разом з XBT Holding і фондом Gagarin Capital інвестували в стартап приблизно 2 млн доларів.
Фотографії, оброблені з допомогою нейромережі, миттєво стали популярними у всьому світі. У підсумку, компанія Apple надала Prisma статус додатки року.
Минулий рік став тріумфальним для програми, але його доля у 2017 році залишається під питанням. У світовому топі Prisma затрималася відносно недовго: в кінці 2016 року додаток займало місце в третій сотні американського App Store, а в Google Play опустилося ще нижче.
Зараз Prisma Labs додає в додаток нові опції, щоб повернути до нього будь-який інтерес. Приміром, у грудні Prisma обзавелася функцією соцмережі: користувачі отримали можливість переглядати фотографії інших людей, які знаходяться неподалік.
3. Giphy
Інтернет-користувачі обожнюють відправляти один одному гіфки, і на цьому ще в 2012 році вирішили заробити друзі Алекса Чанг і Джеймс Кук (останній, правда, покинув проект). Молодих бізнесменів здивувало те, що ніхто до них не розробив систему, яка дозволяла б швидко знайти анімацію з потрібним кошеням або фрагментом з фільму. Протягом року вона створили свій стартап. Через пару годин після старту проекту засновників Giphy засипали пропозиціями з приводу інвестицій.
Творці стартапу не планують обмежуватися пошуковим сервісом і збираються поширити свої інструменти на абсолютно всі гифки. Приміром, Giphy запустила додаток для скорочення посилань на гифки, що публікуються в Twitter і Facebook, а також створила ботів для Telegram, Slack та інших месенджерів.
Крім того, Giphy надає консалтингові послуги. Приміром, пояснює, як використання гифок може допомогти в PR-кампанії. У фахівців Giphy консультувалися члени штабу кандидати в президенти США Хілларі Клінтон. Свій аккаунт в Giphy є навіть космічного агентства NASA.
У 2016 році стартап зібрав 127 млн інвестицій і досяг оцінки в 600 млн доларів. Тим не менш проект поки що не став прибутковим, так що в 2017 році йому є до чого прагнути.
4. Ethereum
Цю платформу на основі блокчейна створив 22-річний Віталій Бутерин. Його проект називають реальним конкурентом биткоїна. Вже незабаром технологія блокчейна зможе внести радикальні зміни в багато сфер людського життя, і Ethereum розглядають, як одну з найбільш перспективних платформ.
Заради свого стартапу Віталій Бутерин у 18 років кинув навчання в американському університеті і зайнявся створенням блокчейн-платформи. У 2014 році він почав краудфандинговую кампанію, яка стала однією з найуспішніших в історії. За півтора місяці стартап зібрав 18,5 млн доларів. За це Бутерин пообіцяв інвесторам приблизно 60 млн ефірів – кріптовалюти, яка використовується в Ethereum.
Платформа почала працювати в 2015 році і відразу привернула увагу таких технологічних гігантів, як UBS, IBM і Microsoft. У 2016 році технологію взяли на замітку уряд великої Британії Банк Англії. Сьогодні платформа Бутерина стала стартовим майданчиком для більш ніж 300 стартапів.
Капіталізація ефірів в минулому році досягла позначки в 1,2 млрд доларів. У той же час організація Ethereum Foundation залишається некомерційною, а Віталій Бутерин як і раніше зосереджена на удосконаленні своїх технологій, а не на генерації прибутку.
5. Juno
Компанія Über у минулому році зазнала ряд проблем: втрату китайського ринку, програш в Нью-Йорку конкурентам з Lyft і ризик отримати збитки в 3 млрд доларів. Ще однією бідою Über став новий конкурент – стартап Juno.
Його заснували творці месенджера Viber Тальмон Марко і Ігор Магазіннік, що продали своє дітище за 900 млн доларів. Команда стартапу відстежила водіїв з найкращим рейтингом у сервісах виклику таксі, зібрала їх на спеціальній зустрічі і запропонувала співпрацювати з Juno. Спочатку водіям платили по 50 доларів в тиждень тільки за те, щоб вони пересувалися по місту з включеним додатком Juno. Водіям пообіцяли 10%-ву комісію (у порівнянні з 25-30% Über), для них випустили 25 млн акцій, розрахованих на 9 тис. таксистів. У травні проект почав працювати в закритому режимі і встиг залучити 7,5 тис. водіїв.
В кінці літа Juno прийшов в Нью-Йорк і дуже швидко набрав 1 млн поїздок. Водійська база збільшилася до 13 тис. осіб. Juno визнали самим швидкозростаючим конкурентом Über. До кінця 2016 році стартап подолав рубіж в 3 млн поїздок і 20 тис. водіїв.
Кажуть, що Juno залучив 30 млн доларів на розвиток, однак Тальмон Марко відмовляється коментувати ці чутки. Восени з'явилася інформація, що стартап шукає 50 млн доларів на протистояння з Über.
6. Otto
Доля цього стартапу також тісно пов'язана з Über. Otto заснували колишні співробітники Google на початку 2016 року, у тому числі і Ентоні Левандовський, який займався створенням першого безпілотного автомобіля Google. Стартап був задуманий як платформа для безпілотних вантажівок.
Влітку компанія планувала проводити перші випробування, але раптово з'явилася сенсаційна новина: проект за 680 млн доларів придбала Über. Бренд Otto буде існувати і далі. Компанія залишиться незалежною від Uber, а керувати проектом буде Левандовський.
Дебютний рейс вантажівки з встановленою системою Otto відбувся в жовтні. Машина перевезла 50 тис. банок пива на відстань 20 км Стартап може стати справжньою сенсацією, адже можливість перевезення вантажу без водія дозволить знизити кількість аварій на дорогах, спровокованих втомленими далекобійниками. Otto має всі шанси, щоб стати лідером у ніші інноваційних перевезень.
7. Unikrn
Unikrn – це стартап, який створює ринок ставок на онлайн-ігри. Творці проекту прогнозують, що в нинішньому році кількість шанувальників кіберспорту зрівняється з кількістю любителів американського футболу.
Unikrn в 2014 році створили підприємці Рауль Суд і Карл Флорес. Суд мав досвід розробки схожих стартапів, але з часом втратив до них інтерес. Відновити зацікавленість у відеоіграх йому допоміг син, який захоплювався грою League of Legends. Суд навіть покинув Microsoft, щоб почати роботу над власним стартапом.
У 2016 році платформа для трансляцій чемпіонатів з кіберспорту Unikrn Arena досягла позначки в 4 млн унікальних користувачів в місяць. З них 80 тис. роблять ставки. Втім, реальні ставки поки можуть тільки жителі Австралії і Великобританії, а інші використовують віртуальну валюту unikoins. Проблема полягає в тому, що в багатьох країнах букмекерську діяльність забороняє законодавство.
В кінці 2017 року обсяг ринку віртуальних ставок може скласти 500 млн доларів. Unikrn напевно буде тут серед лідерів. Рауль Суд прогнозує, що протягом 15 років кіберспорт повністю замінить реальні спортивні змагання, що дозволить Unikrn досягти фантастичного зростання.
Джерело: http://hyser.com.ua/tehnology/7-luchs...
Коментарі до матеріалу