Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

6 правил вигідного використання кредитних карт

Редакція

12.12.2016 580 0 0

Давайте поговоримо про 6 правил, завдяки яким можна більш вигідно і раціонально користуватися кредитною карткою.

1. Стежте, щоб не картку не нараховувалися відсотки

Багато хто вважає, що немає нічого поганого в сплаті відсотків. Мовляв, кредитні карти і розраховані на те, щоб витрачати більше, ніж ви можете собі дозволити, і потім платити за це банку.

Щоб ваша кредитка почала приносити вам користь, необхідно змінити своє ставлення до неї. Привчіть себе до того, що не можна допускати нарахування відсотків.

Щомісяця банк надсилає вам повідомлення, в якому повідомляє про суму боргу. Воно називається випискою. Ознайомитися з цим документом можна в онлайн-системі або додатку для смартфона.

Необхідно сплатити потрібну суму до закінчення пільгового періоду. Ніколи не доводьте справу до нарахування відсотків. Відсотки за кредитом нівелюють всі бонуси і переваги кредитної картки, залишаючи вас в мінусі. Якщо ви хочете бути фінансово грамотним людиною, не допускайте подібній ситуації.

2. Відмовляйтеся від покупок, якщо не можете оплатити їх самі

У вас повинен бути грошовий резерв для того, щоб в один момент погасити всю кредитну заборгованість. Якщо вам не вистачає власних коштів на покупку, варто від неї відмовитися. Навіть якщо ви вважаєте, що гроші у вас ось-ось з'являться, все одно не робіть покупку. Може трапитися всяке: вам затримають зарплату або звільнять з роботи.

Купівля товару за допомогою кредитної картки – це останній вихід з положення.

Не має значення ні ваш кредитний ліміт, ні рівень зарплати, ні кількість днів до її виплати. Головне – скільки у вас грошей на руках у конкретний момент часу. Якщо їх не вистачає на покупку – забудьте про неї. Якщо навіть гроші у вас є, але ви не хочете витрачати – теж відмовтеся від покупки. Щоб не відчувати нестачі коштів, навчитеся планувати бюджет.

3. Навчиться використовувати залишок коштів

Якщо у вас є не тільки кредитна, але і дебетова карта, то спробуйте заробити на залишку. Можна протягом місяця витрачати гроші з кредитки, а на дебетову карту перерахувати вашу зарплату, на яку будуть нараховуватися відсотки. Після отримання нової зарплати ви гасіть борг по кредитній карті, а потім знову використовуєте кредитні кошти. Таким чином вам вдасться пустити в обіг навіть ті кошти, які ви витрачаєте.

Як правило, щомісячний заробіток становить 0,4–0,8% від суми боргу. Але якщо постійно використовувати даний метод, то ви зможете отримати надбавку до заробітної плати, яку можна порівняти з прибутковістю банківського вкладу. Але в той же час вам не доведеться обмежувати себе в покупках. Ви можете купувати все те, що купили б за умови отримання зарплати на руки. Але тут важливо враховувати один нюанс: вартість купівель не повинна перевищувати суму грошей, яка лежить у вас на карті. І, звичайно ж, не можна забувати про правило №1.

4. Не знімайте готівку з кредитки

За товари люди воліють розраховуватися готівкою. Приміром, так платять за свіжі продукти на ринку, будівельні матеріали, роботу викликаних на будинок майстрів. Якщо у вас недостатньо готівки і порожня дебетова карта, то виникає спокуса отримати готівку за кредитні кошти.

Однак зняття грошей з кредитної картки – найгірше її використання, яку можна уявити.

Банки заробляють на розрахунках за допомогою карти. Якщо ви знімаєте готівку, то вони залишаються без цих доходів. Щоб клієнтам було неповадно знімати готівку з кредитки, банки застосовують різні санкції: стягують додаткову комісію, збільшують ставки за кредитами, відміняють пільговий період. Всі ці пункти чітко прописані в будь-якому договорі на кредитку. Банкам не подобається, коли їх клієнти знімають готівку з кредитної карти.

5. Не забувайте використовувати бонуси

Деякі люди недооцінюють бонуси: мовляв, збирати їх немає ніякого сенсу, оскільки вони приносять дуже мало користі. До того ж, з ними доводиться довго розбиратися, і не завжди зрозуміло, на що їх можна витратити. Насправді ж бонуси приносять багато користі. Але тільки тим, хто розуміє, як їх використовувати.

Бонуси – це заохочення банків за використання їх карт. Їх частіше всього нараховують за покупки. Витратити бонуси можна не тільки на нові покупки, але і на банківські послуги.

Головний нюанс полягає в тому, щоб правильно підібрати картку і бонусну програму. Спочатку визначте, яка з ваших карт дозволяє заробляти більше інших з урахуванням ваших споживчих звичок та уподобань.

Наприклад, деякі банки пропонують бонуси, які можна використовувати в магазинах-партнерах. Інші нараховують безкоштовні милі – різновид бонусів, за допомогою яких можна частково або повністю оплатити квиток.

Чим більше кредитних коштів ви витрачаєте, тим більша кількість бонусів вам нараховують. Тому варто оплачувати кредиткою покупки скрізь, де це можливо. Якщо ви робите спільну з друзями покупку, то є сенс заплатити за всіх і отримати більше бонусів. Потім друзі повернуть вам кошти готівкою або перерахують на картку.

6. Використовувати кредитну карту в якості застави

Хоча з кредиток невигідно знімати готівкові кошти, зате цілком виправдано залишати їх під заставу. Наприклад, цей метод можна використовувати, оформляючи страховий депозит у готелі, орендуючи квартиру або автомобіль. Ця схема працює приблизно так:

Ви хочете взяти автомобіль на прокат. Вам потрібно внести заставу у розмірі, наприклад, 5000 грн.

Ви віддаєте свою кредитку.

Банк блокує 5000 грн на карті. Кошти не списуються, а тільки заморожуються.

Ви користуєтеся автомобілем і повертаєте його без будь-яких проблем.

 Після повернення автомобіля прокатний сервіс скасовує блокування вашої кредитної картки. Вам не потрібно сплачувати відсотки, оскільки грошові перекази з вашої картки не здійснювалися.

Проблеми можуть виникнути лише в тому випадку, якщо страхова компанія надумає забрати частину страхового депозиту. Наприклад, якщо автомобіль потрапить в ДТП. В цих умовах заставні кошти будуть списані з кредитки і конвертуються в борг. Але навіть при таких розкладах у вас буде час, щоб або повернути кошти, або оскаржити списання депозиту.

Висновки:

 Щомісяця в повному обсязі виплачує борг по кредитній карті, не допускаючи нарахування відсотків.

Ні в якому разі не переводити кредитні кошти – за них нараховують великі відсотки.

Користуйтеся тією кредиткою, яка принесе вам максимальну кількість корисних бонусів.

Щоб збільшити кількість бонусів, платите за всі покупки за допомогою картки.

Вартість купівель не повинна перевищувати суму грошей у вашому розпорядженні. Формуйте резерви, щоб у разі необхідності повністю погасити борг.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/6-pravi...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали