Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

5 кроків щодо захисту комерційної таємниці

05.07.2018 561 0 0

Як захистити комерційну таємницю підприємства? Як запобігти «витік» важливою комерційної інформації з боку співробітників або контрагентів?

5 перших кроків щодо захисту комерційної таємниці підприємства

1. Визначте перелік інформації, що становить комерційну таємницю підприємства. Затвердіть цей перелік наказом керівника підприємства.

2. Обмежте доступ до даної інформації шляхом встановлення порядку поводження з комерційною таємницею і контролю над дотриманням такого порядку. Для чого необхідно розробити і затвердити локальний нормативний акт підприємства: «Положення про комерційну таємницю підприємства» і ввести в дію дане положення наказом керівника.

3. Організуйте облік осіб, які мають доступ до комерційної таємниці і осіб, яким така інформація була надана в зв'язку зі здійсненням господарської і науково-дослідницької діяльності підприємства.

4. Проінструктуйте зазначених вище осіб (фізичних осіб і представників, юридичних осіб - ділових партнерів. Візьміть з них письмові зобов'язання про нерозголошення комерційної таємниці Вашого підприємства. Укладіть з ними договори про конфіденційність і (або) підписки про нерозголошення комерційної таємниці. Доведіть до них норми законодавства України, згідно яких встановлюється кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та господарсько-правова відповідальність за збір та розголошення комерційної таємниці підприємства.

5. Наказом керівника підприємства призначте осіб, відповідальних за збереження комерційної таємниці підприємства і дотримання режиму поводження з нею. Проведіть навчання і атестацію даного персоналу.

http://uainfo.org

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали