Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

15 правил етикету ділового листування

31.03.2017

Сьогодні офісну роботу не можна уявити без щоденної роботи з електронною поштою. Тому давайте розберемо головні правила етикету ділового листування, дотримання яких дозволить вам досягти професійного успіху.

Американські офісні співробітники приблизно 25% свого робочого часу присвячують роботі з електронною поштою.

З-за величезної кількості листів, на які нам доводиться відповідати, ми можемо допустити безглузді помилки. Потім наші помилки можуть призвести до серйозних наслідків.

1. Чітка і зрозуміла тема листа

Наприклад, «Новий час зустрічі», «Питання щодо презентації» або «Список пропозицій».

Люди часто вирішують відкривати лист чи ні після того, як ознайомляться з темою. Сформулюйте її так, щоб отримувач зрозумів, що ви відправили що-небудь актуальну для нього».

2. Використовуйте професійну поштову адресу

Якщо ви працюєте в компанії, краще використовувати в процесі листування її поштову скриньку. Якщо ви пишіть зі свого аккаунта, варто уважно підійти до вибору адреси, каже Патчер.

Ви повинні прописати в адресі своє ім'я, щоб одержувач знав, хто шле йому листа. Ніколи не використовуйте несерйозних адрес, які не відповідають статусу професіонала. Пошта типу superdetka@... vova2103@... виглядає дуже несолідно.

3. Не потрібно миттєво відповідати на всі листи

Ніхто не хоче читати листи від 20 осіб, у яких немає ні слова по справі. Ігнорувати вхідні листи може виявитися складно, особливо сьогодні, коли ми відразу ж отримуємо повідомлення на смартфон і комп'ютер. Перестаньте відповідати на всі листи, якщо ваша відповідь не є важливою для відправника листа.

4. Обзаведіться сигнатурою

Надати читачам інформацію про себе. «Найчастіше сюди входить повне ім'я, посада, назва компанії контактна інформація, включаючи номер телефону. Можете додати більше особистих даних, але не перестарайтеся», – радить Патчер.

Використовуйте єдиний шрифт, розмір і колір для всього листа.

5. Професійне привітання

Не можна використовувати неформальні, розмовні фрази типу «Привіт, хлопці», «Привіт» або «Салют, френди».

Вільний стиль спілкування не повинен відображатися у привітаннях наших листів. «Привіт» – дуже неформальне привітання, його не варто вживати на роботі. «Салют» – теж не варіант. Використовуйте «Добрий день» чи «Здрастуйте».

Також радимо не скорочувати імена. Скажіть «Привіт, Микола», якщо тільки цей чоловік не говорив вам, що любить, щоб його називали Коля.

Детальніше: http://hyser.com.ua/life_style/15-pra...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали