Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

15 правил етикету ділового листування

31.03.2017

Сьогодні офісну роботу не можна уявити без щоденної роботи з електронною поштою. Тому давайте розберемо головні правила етикету ділового листування, дотримання яких дозволить вам досягти професійного успіху.

Американські офісні співробітники приблизно 25% свого робочого часу присвячують роботі з електронною поштою.

З-за величезної кількості листів, на які нам доводиться відповідати, ми можемо допустити безглузді помилки. Потім наші помилки можуть призвести до серйозних наслідків.

1. Чітка і зрозуміла тема листа

Наприклад, «Новий час зустрічі», «Питання щодо презентації» або «Список пропозицій».

Люди часто вирішують відкривати лист чи ні після того, як ознайомляться з темою. Сформулюйте її так, щоб отримувач зрозумів, що ви відправили що-небудь актуальну для нього».

2. Використовуйте професійну поштову адресу

Якщо ви працюєте в компанії, краще використовувати в процесі листування її поштову скриньку. Якщо ви пишіть зі свого аккаунта, варто уважно підійти до вибору адреси, каже Патчер.

Ви повинні прописати в адресі своє ім'я, щоб одержувач знав, хто шле йому листа. Ніколи не використовуйте несерйозних адрес, які не відповідають статусу професіонала. Пошта типу superdetka@... vova2103@... виглядає дуже несолідно.

3. Не потрібно миттєво відповідати на всі листи

Ніхто не хоче читати листи від 20 осіб, у яких немає ні слова по справі. Ігнорувати вхідні листи може виявитися складно, особливо сьогодні, коли ми відразу ж отримуємо повідомлення на смартфон і комп'ютер. Перестаньте відповідати на всі листи, якщо ваша відповідь не є важливою для відправника листа.

4. Обзаведіться сигнатурою

Надати читачам інформацію про себе. «Найчастіше сюди входить повне ім'я, посада, назва компанії контактна інформація, включаючи номер телефону. Можете додати більше особистих даних, але не перестарайтеся», – радить Патчер.

Використовуйте єдиний шрифт, розмір і колір для всього листа.

5. Професійне привітання

Не можна використовувати неформальні, розмовні фрази типу «Привіт, хлопці», «Привіт» або «Салют, френди».

Вільний стиль спілкування не повинен відображатися у привітаннях наших листів. «Привіт» – дуже неформальне привітання, його не варто вживати на роботі. «Салют» – теж не варіант. Використовуйте «Добрий день» чи «Здрастуйте».

Також радимо не скорочувати імена. Скажіть «Привіт, Микола», якщо тільки цей чоловік не говорив вам, що любить, щоб його називали Коля.

Детальніше: http://hyser.com.ua/life_style/15-pra...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
14.05.2025
Уряд залучить кошти для кредитування МСБ через два державні банки
Кредитування малого та середнього бізнесу: що пропонує Кабмін? Більше за темою: Доступні кредити під 5, 7, 9 % і дисконтування Кабмін ухвалив низку важливих рішень щодо доступності кредитування бізнесу. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 травня.   ...
14.05.2025
До 18.06.2025 СГ потрібно отримати дозвіл на зовнішню рекламу
Розширено Перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, зокрема, розміщення зовнішньої реклами! Більше за темою: Акт на списання товарів, використаних для рекламної безкоштовної роздачі Рекламні послуги: облік у замовника ...
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
Кращі матеріали