Після отримання ліцензії на зберігання пального та роздрібний продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі – ліцензія) суб’єкт господарювання повинен вчасно здійснювати чергові платежі за неї. Якщо строк унесення плати за ліцензію пропущено, то за рішенням органу ДПС дія ліцензії підлягає припиненню. Коли саме здійснюється такий платіж, розповімо в статті.
Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити сплату чергової річної плати або щоквартальної частини річної плати за надану ліцензію до початку кожного наступного річного (квартального) періоду (ч. 1 ст. 54 Закону від 18.06.2024 № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», далі – Закон № 3817). Водночас він має повідомити відповідний орган ліцензування (тобто орган ДНС) про внесення чергового платежу за ліцензію в паперовій або електронній формі в порядку, установленому ст. 42 Податкового кодексу (далі – ПК), із зазначенням:
Орган ліцензування автоматично формує та направляє суб’єкту господарювання в електронній формі в порядку, передбаченому ст. 42 ПК, повідомлення (ч. 3 ст. 54 Закону № 3817):
Зверніть увагу! За період оскарження рішення органу ДПС про припинення дії ліцензії, яке набрало чинності, плата за ліцензію не справляється та чергові платежі не вносяться. |
Підставами для прийняття органом ДПС рішення про припинення дії ліцензії є, зокрема, несплата чергового платежу за ліцензію (п. 7 ч. 2 ст. 46 Закону № 3817).
У рішенні про припинення дії ліцензії наводяться (ч. 3 ст. 46 Закону № 3817):
1) реквізити (номер і дата) цього рішення (дата у форматі ДДММРРРР);
2) найменування та код органу ліцензування, який ухвалив рішення про припинення дії ліцензії;
3) реєстраційний номер ліцензії, дію якої припинено;
4) вид ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, дію якої припинено;
5) реквізити суб’єкта господарювання:
6) підстава (підстави) та опис підстав (обґрунтування) для ухвалення рішення про припинення дії ліцензії із зазначенням відповідного пункту ч. 2 ст. 46 Закону № 3817;
7) строк набрання чинності ухваленим рішенням;
8) строк і порядок оскарження рішення про припинення дії ліцензії (у т. ч. найменування та місцезнаходження податкового органу, який є суб’єктом розгляду скарги, та вид суду, до якого особа може подати позов).
На рішення про припинення дії ліцензії накладається кваліфікована електронна печатка податкового органу.
Рішення про припинення ліцензії ухвалюється (ч. 4 ст. 46 Закону № 3817):
Рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності набирає чинності на другий робочий день за днем його направлення платнику податків.
Згідно із ч. 7 ст. 46 Закону № 3817 суб’єкт господарювання має право оскаржити рішення органу ДПС про припинення ліцензії в адміністративному чи судовому порядку.
Якщо за результатами адміністративного або судового оскарження рішення податкового органу про припинення дії ліцензії буде ухвалено рішення на користь платника податку, то ліцензія, дію якої було припинено, вважається чинною з дати її припинення.