Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати витяг з ЄДР під час воєнного стану

03.10.2022 2435 0 2

Запитання – відповіді

На сьогодні закрито доступ до більшості загальнодоступних електронних сервісів, тому отримати інформацію про контрагента через безплатний пошук проблематично. У зв’язку із цим почастішали випадки, коли при укладенні договору контрагенти вимагають пред’явити їм витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР). Чи можна зараз отримати цей витяг з ЄДР?

Зараз отримати витяг з ЄДР можна, звернувшись або до держреєстратора, або ж до центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП).

За мирних часів також можна було отримати витяг в електронній формі, скориставшись послугою «Кабінету електронних сервісів» на сайті Мін’юсту, але зараз ця функція недоступна.

Нагадаємо, що документом, який підтверджує правовий статус СГ згідно із Законом від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755), є:

  • або виписка з ЄДР (п. 1 ч. 1 ст. 1, ст. 11, ч. 2 ст. 25),
  • або витяг з ЄДР (п. 2 ч. 1 ст. 1, ст. 11).

Ці документи видаються відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту від 10.06.2016 № 1657/5 (далі – Порядок № 1657/5).

У виписці або витягу ви зможете побачити, зокрема, такі дані про вашого контрагента, як:

  • дата держреєстрації;
  • види діяльності;
  • відомості про осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юрособи без довіреності (як правило, це керівник підприємства). Також стосовно таких осіб можуть бути встановлені певні обмеження на здійснення правочинів від імені юрособи (наприклад, не більше певної суми) – це теж може бути зазначено в документі.

Як отримати витяг з ЄДР, що потрібно для цього зробити?

Для отримання витягу з ЄДР потрібно подати держреєстратору або уповноваженій особі ЦНАП такі документи:

  • запит на отримання витягу з ЄДР (форма запиту наведена в додатку 2 до Порядку № 1657/5);
  • документ, що підтверджує внесення плати за отримання відомостей з ЄДР. Згідно з ч. 4 ст. 36 Закону № 755, за надання витягу з ЄДР у паперовій формі розмір плати становить 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, у якому подається запит. У 2022 році це 120 грн – після округлення до найближчих 10 грн (2 481 грн х 0,05 = 124,05).

Також при поданні запиту потрібно буде пред’явити документ, що посвідчує особу. А якщо запит робить представник, який діє на підставі довіреності, також потрібно буде пред’явити примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію цієї довіреності.

Витяг з ЄДР надається протягом 24 годин з моменту подання запиту.

Крім того, зауважимо, що недавно з’явилася можливість отримати інформацію про контрагента у безплатному доступі через Опендатабот

Щоб отримати інформацію, вам потрібно знати код ЄДРПОУ вашого контрагента. Введіть цей код у пошуковому вікні у верхньому рядку головної сторінки і натисніть кнопку пошуку. 

У результаті здійсненого пошуку для вас буде доступною вся необхідна інформація про вашого контрагента, зокрема:

  • дата створення;
  • адреса;
  • відомості про керівника;
  • основні види діяльності;
  • розмір статутного капіталу;
  • відомості про статус платника податків (платник ПДВ, платник єдиного податку);
  • відомості про бенефіціарів.

Також завдяки пошуку з використанням цього сервісу ви зможете побачити інформацію про судові спори вашого контрагента (ці дані підтягуються з Єдиного державного реєстру судових рішень). Ця інформація може бути досить корисною під час прийняття рішення про укладення госпдоговору з цим контрагентом. 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали