• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дивіденди нерезидентам

Акценти цієї статті:

  • обмеження НБУ;
  • порядок виплати дивідендів;
  • оподаткування і бухгалтерський облік;
  • практичний приклад.

Нагадаємо, що до 13 червня 2016 року купівля і перерахування іноземної валюти для повернення за кордон іноземному інвесторові будь-яких дивідендів були заборонені. Після цієї дати НБУ ослабив валютні обмеження і дозволив за певних умов виплачувати іноземним інвесторам дивіденди за корпоративними правами (акціями) за 2014–2015 роки в інвалюті.

А з 14 квітня 2017 року НБУ дозволив виплачувати в інвалюті дивіденди і за 2016 рік (пп. 19 п. 6 постанови Правління НБУ від 13.12.16 р. № 410). При цьому поновив умови для купівлі та перерахування інвалюти в цілях виплати дивідендів, які повинні дотримуватися одночасно, а саме:

  • купівлю/перерахування інвалюти повинні здійснювати емітент корпоративних прав (акцій), або депозитарна установа, яка обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор;
  • протягом календарного місяця можна купити/перерахувати інвалюту в сумі не більше 5 млн дол. США (не більше за еквівалент цієї суми в іншій інвалюті за курсом НБУ на дату операції);
  • купівля/перерахування інвалюти здійснюється через один уповноважений банк. Змінити уповноважений банк дозволяється на підставі письмового звернення клієнта в банк, куди він переводиться на обслуговування (письмове звернення повинне містити дозвіл клієнта на отримання інформації про незавершені розрахунки з повернення дивідендів від уповноваженого банку, через який раніше проводилися такі розрахунки). Цей новий банк не пізніше третього робочого дня з дня отримання письмового звернення клієнта зобов'язаний звернутися (засобами електронної пошти НБУ) до старого банку для отримання всієї інформації, що є у нього, про незавершені розрахунки з повернення дивідендів.

А якщо всі ці умови не можуть бути дотримані клієнтом? Тоді, як і раніше, є варіант перерахувати дивіденди на інвестиційний рахунок нерезидента, відкритий в уповноваженому банку України (див. лист ГУ ДФС в м. Києві від 04.05.16 р. № 10176/10/26-15-14-06-04-29).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали